Меню Закрити

Міжнародні студентські літні школи у ТДМУ – велика родина однодумців і колег

Міжнародні студентські літні школи, які є однією зі знакових подій в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського, у тринадцятий раз відбулися в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина». Під час урочистого відкриття 21 липня 2018 року тісно було емоціям, щирим усмішкам, гостинності.

Цьогоріч до нас завітали представники Університету Аккону (Берлін, Німеччина), Тбіліського державного медичного університету (Грузія), Самаркандського державного медичного університету (Республіка Узбекистан), Ташкентського державного стоматологічного інституту (Республіка Узбекистан), Вищої школи безпеки (Познань, Польща), Вищої школи стратегічного планування в Домброві Гурніча (Польща), Люблінського медичного університету (Польща), Вроцлавського медичного університету (Польща), Ельблонзького гуманітарно-економічного університету (Польща), Університету Мансури (Єгипет).

З вітальним словом до сіх присутніх звернувся ректор ТДМУ, професор Михайло Корда.

«Насамперед, вітаю вас з початком Міжнародних студентських літніх шкіл. Щороку ми підтримуємо традицію проведення цього заходу і приймаємо в «Червоній калині» багатьох студентів з різних країн світу. У нас побували молоді люди з університетів США, Канади, Індонезії і Малайзії, багатьох європейських країн, держав Азії. Завжди радо вітаємо тут наших друзів з Грузії. Я радий бачити сьогодні нових наших друзів з Узбекистану, Німеччини та Єгипту. Вважаю, що ці школи важливі для вас, адже тут ви можете знайти нових друзів і комунікувати з представниками різних країн і університетів. Тільки комунікативні люди знаходять нових друзів, можуть краще зрозуміти інших, можуть зробити цей світ кращим.

Звертаючись до українських студентів, хочу сказати, що такі зустрічі важливі не тільки в плані комунікації. Через два тижні ваші нові друзі поїдуть додому і повезуть з собою тепло ваших сердець, часточку вашої душі. Вони у свою чергу будуть популяризувати наш університет, наше місто, нашу Україну. У нас сьогодні навчається 1706 іноземних студентів з 58 країн світу. Щороку закінчує університет майже 250 іноземних студентів. Вони повертаються додому і везуть з собою часточку нашого Тернополя і університету у свої країни. На мою думку, такі зустрічі роблять більше для популяризації України у світі, ніж офіційні дипломатичні зустрічі на високому рівні.

Я переконаний, що комунікація і спілкування важливі в час, коли в багатьох країнах триває війна, включаючи Україну. Нема сумнівів, що ми переможемо, що буде панувати у нашій країні, що ми будемо далі розвиватися в демократичному напрямку і робитимемо це за стандартами західного світу. Це буде залежати від вас – молодих, креативних, енергійних, розумних людей.

Сьогодні нелегкий час у світі, коли спостерігається зростання захворювань, коли важливим є питання громадського здоров’я. Саме ви є надією вашої нації і надією на зміни для людей у вашій країні. Майбутнє світу залежить від таких людей, як ви. Бажаю вам проведення чудового часу у «Червоній калині». Раджу вам бути активними і креативними. Не втрачайте жодної хвилини вашого часу даремно», – побажав Михайло Михайлович.

Під час урочистої церемонії відкриття літніх шкіл учасники проекту подарували усім присутнім у своєму виконанні вальс на відому пісню про тернопільські каштани.

Урочиста частина відкриття заходу продовжилася в актовій залі конгрес-центру НОК «Червона калина». Традиційно концертно-презентаційну програму було розпочато з представлення нашого багатого культурного спадку – вишиванок. Українська команда учасників літніх шкіл підібрала сучасні українські строї і вміло продемонструвала їх.

Творча програма офіційного відкриття була розмаїтою на презентації про Україну, Тернопіль і ТДМУ, а ще піснями і танцями.

Зворушливим стало вітання від колишніх учасників Міжнародних студентських літніх шкіл. Усі відео звернення були об’єднані у театральну міні-постановку за мотивами фільму «Форест Гамп», в якій ще в жартівливій формі обіграли організаційні моменти заходу.

Як розповіла організатор і ідейний натхненник проекту Наталія Лісничук, «цього року докорінно змінили презентацію нашої країни, міста і університету. Щоб їх представити у повному обсязі, потрібно дуже багато часу. Ми охопили основні віхи становлення нашої державності, історичні етапи життя нашого міста і повністю по-іншому представили університет. Творча команда студентських літніх шкіл підготувала відеоролик, в якому показала основні моменти і факти про ТДМУ. Відповідно у нас було більше часу, аби представити наших студентів як цікавих, творчих і талановитих людей у формі екскурсії по університету. Цьогорічна презентація ТДМУ називалася «Мій момент щастя». І кожен з наших студентів розказав про свій момент щастя упродовж студентського життя – хтось отримав перше місце під час Міжнародного конгресу молодих вчених і студентів, хтось став віце-міс у конкурсі «СтудМіс ТДМУ 2018» і продемонстрував свій творчий номер, хтось є журналістом студентського видання «Unitime», хтось учасник волонтерського руху нашого вишу. Студент з Польщі розповів про заходи іноземних студентів. До речі, Аркадіуш написав, що його момент щастя сьогодні, бо спеціально на літні школи приїхали його батьки, і він міг показати їм свої таланти.

Хочу сказати, що ми раді бачити всіх студентів у нашій команді – українських і іноземних. Ми щороку оголошуємо конкурс, щоб відібрати найкращих. Цього року заявки на відбір подали 8 іноземних студентів, з яких на співбесіду прийшов лише Аркадіуш. Мені імпонує те, що цей студент бажає бути задіяним у всьому. Він робив все, що необхідно для підготовки програми».

Наталія Євгенівна додала, що також творча команда змінила і флеш-моб, який уже кілька років поспіль є традицією літніх шкіл. У 2017 році він був присвячений 60-річчю ТДМУ. Тепер молодь відобразила у танцювальній постановці, що це вже тринадцяті літні школи.

Змінено було і концепцію танцю «Вінок», який відображає українські традиції Купальської ночі. Постановку робили Софія Копитчак і Катерина Дзюба. Півночі танцівниці плели свої вінки, щоб вони максимально відображали автентичність звичаїв. Один з вінків поїхав до Польщі як яскравий спогад про наш проект.

Цього року викладач ТДМУ Орися Смачило та її донька Оріяна організували майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок-трав’янок. Студенти з задоволенням опановували це давня українське мистецтво. Тепер кожен повезе додому з собою часточку наших традицій, краси нашої землі. Також була змінена концепція етнографічної вставки, у центрі якої відображено велику родину, що зібралася за сімейним столом. Це відображає лейтмотив міжнародних студентських літніх шкіл. Цю виставку органічно доповнили картини тернопільського митця Юрія Чумака.

Два дні поспіль – 22-23 липня – відбувалися майстер-класи від викладачів Університету Аккону (Берлін, Німеччина), які присвячені громадському здоров’ю. Заняття складалися з теоретичної частини, практичних завдань і інтерактивного спілкування. В кінці їх кожен учасник отримав сертифікати.

24 липня відбудеться ознайомлення з Тернополем і нашим університетом, Кожен отримає можливість насолодитися приємними хвилинами перебування у місті.

Упродовж 25 липня закордонні гості презентуватимуть свої країни та університети. Наступного дня відбудеться сплав Дністром, маршрут якого цього року також змінено – від Устечка до Заліщик. Кінцева зупинка – це ще й чудова нагода помилуватися панорамою Заліщик. На завершення сплаву всі зможуть скуштувати українські традиційні страви. 27 липня буде продовжено презентації від гостей літніх шкіл, а вже 28 липня відбудуться тренінги і змагання з медицини невідкладних станів.

Кожна делегація готує від себе власний номер, щоб 29 липня під час закриття ХІІІ Міжнародних студентських літніх шкіл представити його. Це вже суто творчий вечір дружної родини цього проекту.

Для успішної реалізації проекту багато зусиль доклав організаційний комітет, до якого увійшли Наталія Лісничук, Юрій Сорока, Ірина Сорока, Марія Стравська, Ігор Бердей, Лілія Логойда, Роман Семенюк.

Більше світлин тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=167219821956896

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.