Меню Закрити

Участь представників ТДМУ у 57-му щорічному європейському конгресі дитячих ендокринологів

27-29 вересня 2018 року в Афінах (Греція) у міжнародному конференц-центрі Athens Megaron відбувся 57-й щорічний конгрес дитячих ендокринологів Європи, який зібрав понад 3,5 тисяч учасників з більш, ніж 90 країн з усього світу.

Міжнародний конференц-центр Megaron (Афіни, Греція).

Фойє конгрес центру Megaron.

Програма конгресу була насиченою та різноплановою і присвячена багатьом актуальним питанням дитячої ендокринології. У рамках конгресу відбулися різні види засідань: пленарні засідання, новітні перспективи науки, дискусійні питання дитячої ендокринології, секції вільної дискусії, майстер-класи експертів, які відбувалися одночасно у 6 лекційний залах, а також постерні доповіді та сателітні симпозіуми.

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського представила доцент кафедри педіатрії №2 Вікторія Фурдела.

Делегація дитячих ендокринологів з України: (зліва на право):), Шевченко І.Ю., Глоба Є.В. (Український НПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, Київ), проф. Зелінська Н.Б. (головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча ендокринологія»), Погадаєва Н.Л. (Зав. відділенням дитячої ендокринології НДСЛ спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» МОЗ України, Київ), доц. Фурдела В.Б.  (ТДМУ, Тернопіль).

Фрагмент кафедральної НДР, виконаний під керівництвом проф. Павлишин Г.А., було представлено у постерній доповіді, яка викликала жвавий інтерес та дискусію слухачів.

Доц. Фурдела В.Б. відповідає на запитання ментора дискусії Neil Wright (Шефілд, Великобританія).

Зустріч з колегами перед пленарним засіданням (зліва на право): проф. Чайченко Т.В. (кафедра педіатрії №2 з неонатологією Харківського  національного медичного університету, голова робочої групи ESPE з дитячого ожиріння), Чумак С.О. (старший науковий співробітник відділення ендокринології Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України, Харків), доц. Фурдела В.Б.

Отримані знання щодо організації надання допомоги при ендокринних захворюваннях дитячого віку в різних країнах, новітніх підходів до лікування та сучасних протоколів терапії поширених гормональних порушень, які були висвітлені на засіданнях конгресу, а також методика навчання лікарів та студентів з цієї дисципліни безпосередньо будуть впровадженні в навчальний процес на кафедрі педіатрії №2, а сучасні протоколи лікування ендокринних захворювань у дітей – у лікувальний процес дитячого спеціалізованого відділення Тернопільської обласної дитячої лікарні та висвітлені на науково-практичних конференціях для педіатрів області та  України.