Участь представників ТДМУ у X щорічному Всесвітньому саміті охорони здоров’я та симпозіумі з питань туберкульозу (Німеччина)

14-16 жовтня 2018 року в Берліні (Німеччина) в конференц-залі KOSMOS відбувся X Всесвітній саміт з охорони здоров’я.

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського представили професори кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Леонід Грищук і Світлана Корнага, а також студенти 5-6 курсів, зокрема Наталія Закренична, Ігор Стецюк, Олена Цюрняк, Юлія Гикава, Олена Григорчук.

У саміті взяли участь майже 2 тисячі політиків, науковців, бізнесменів, представників громадянського суспільства та докторів з понад 100 країн світу. Пріоритетними питаннями саміту були готовність протистояти пандемії, криза протимікробної резистентності, доступ до основних лікарських засобів та лікування, вплив цифрової революції на охорону здоров’я.

Захід відбувся під патронатом канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Еммануеля Макрона та президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера.

15 жовтня 2018 року студенти ТДМУ взяли участь у німецько-російсько-українському симпозіумі з питань туберкульозу, який відбувся в рамках Всесвітнього саміту з охорони здоров’я на базі Akkon University of Applied Sciences for Human Sciences за сприяння Koch Metschnikow Forum та Insitute for Research and International Assistance.

З вітальним словом на симпозіумі виступили:

• президент форуму імені Р.Коха та І. Мечнікова, професор Хельмут Хан;

• віце-президент форуму імені Р.Коха та І.Мечнікова та керівник секції «Туберкульоз» професор Тімо Ульріхс.

Prof. Helmut Hahn, prof.Timo Ulrichs, Gaby Feldmann з членами делегації.

Студентами ТДМУ були представлені такі доповіді:

Differential Diagnostics of «Round shadows in the lungs of unknown origins» after surgical intervention (Ігор Стецюк).

TB and HIV co-morbidity (Олена Цюрняк).

Fighting TB in Ukraine: issues and outlook (Наталія Закренична).

Features of TB in the elderly patients (Юлія Гикава).

Functional state of the liver in the patients with bacillary tuberculosis (Олена Григорчук).

Фото на память після вручення сертифікатів студентам.

У вільний час члени української делегації побували у визначних місцях Берліну, ознайомилися з місцевими звичаями і традиціями.