Меню Закрити

Участь викладача ТДМУ у XII Міжнародній конференції з медичного рятівництва «KOPERNIK – 2018»

15-18 листопада 2018 року в місті Лодзь (Польща) відбулася XII  Міжнародна конференція з медичного рятівництва «KOPERNIK  – 2018», в якій взяв участь та виступив з доповіддю доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Ляхович Р.М. Цьогоріч  цей представницький науковий форум зібрав понад 700 слухачів. На ньому були присутні науковці зі США, Великобританії, Франції, Литви, Австралії, Німеччини та Польщі.

Урочисте відкриття конференції.

У перший день у Центрі симуляційної підготовки Лодського медичного університету відбулися навчально-показові заняття у 5 секціях, де за допомогою медичного обладнання та манекенів був відтворений сучасний алгоритм виконання кваліфікованих реанімаційних заходів (ALS) хворим з різними видами раптової зупинки кровообігу. Значний інтерес у слухачів викликали також прогресивні методики проведення інтубації трахеї за допомогою відеокамер, розташованих безпосередньо на ларингоскопі або поруч з ним, що значно полегшує виконання цієї маніпуляції за наявності різних видів її ускладнення. При цьому кожен зі слухачів міг спочатку з допомогою викладача, а в подальшому самостійно відпрацьовувати ці навички. Цікавою була інформація про покази, протипокази та ефективність залучення замісної терапії кровозамінниками на догоспітальному етапі при значних крововтратах.

Цього ж дня відбулося урочисте відкриття конференції, в якому взяли участь представники відомчого міністерства, адміністрації Лодського воєводства, мерії міста Лодзь, провідні фахівці в галузі «Медицина невідкладних станів», зокрема Дорота Гаєвська – президент Асоціації лікарів-рятувальників, Радзіслав Корнек – ректор місцевого медичного університету, Ліза Морено – President Elekt American Academy of Emergency Medicine (США) та інші.

Доцент Ляхович Р.М. серед членів делегації медичного університету м. Лодзь (другий справа – Даріуш Тімлер – організатор конференції).

Два наступних дні були присвячені доповідям, яких загалом було представлено 52. Їх тематика була різною і стосувалася новітніх досягнень у алгоритмі проведення медичного сортування при масових ураженнях в т.ч. на тлі терористичних актів, організації діяльності відділень невідкладних станів, догоспітальної та ранньої госпітальної реанімації, проблемам діагностики та лікування сепсису у дорослих та дітей, травматичним ушкодженням різної локалізації, досвідом впровадження симуляційних центрів у навчальний процес з домедичної та медичної допомоги тощо. Саме з останньої тематики була представлена доповідь доцента Ляховича Р.М. (співавтори – проф. Швед М.І., доц. Сусла О.Б., доц. Кіцак Я.М.).

Доповідь доцента Ляховича Р.М. на конференції.

У ній він розповів про організацію діяльності міжкафедрального навчально-тренінгового Центру в ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України», поділився досвідом проведення навчань у цьому підрозділі, закцентувавши увагу на висвітлюванні у ньому діагностики невідкладних станів на всіх рівнях надання екстреної медичної допомоги. Було також звернено увагу аудиторії на те, що на теренах України подібний Центр вперше створений в нашому університеті та саме у нас в цьому році вперше розпочато навчання парамедиків, а левова частина занять для них відбуватиметься  в МНТЦ.

Цінна інформація, отримана з конференції  була висвітлена та проаналізована на нараді кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги. Новітні підходи до діагностики, лікування низки невідкладних станів на тлі сучасних клінічних протоколів будуть використані під час проведення теоретичної частини занять, а також при реалізації студентами різноманітних практичних навичок.

Доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги  Ляхович Роман Марянович.