Про стипендії DAAD розповіла завідувач кафедри іноземних мов ТДМУ

Німеччина пропонує безліч можливостей для здійснення практичних чи наукових досліджень для студентів, аспірантів та інших категорій дослідників. Німецька служба академічних обмінів (DAAD) надає підтримку науковцям, пропонуючи їм велику кількість стипендій.

30 січня 2019 року у читальній залі викладачів та аспірантів бібліотеки ТДМУ відбулася зустріч студентів з дворазовим стипендіатом DAAD, завідувачем кафедри іноземних мов Надією Федчишин.

Під час зустрічі студенти мали змогу отримати додаткову інформацію про стипендії, які пропонує Німецька служба академічних обмінів студентам і молодим ученим.

Надія Федчишин акцентувала увагу на певних вимогах щодо написання мотиваційного листа, перспективного плану дослідження, особливостей заповнення документів і їх подачі до консультаційного центру в Києві.

Звичайно, мова йшла і про володіння німецькою мовою, адже це також є однією з вимог у наданні стипендії. Під час перебування у Німеччині мова цієї країни засвоюється майже автоматично. Ніхто не скаже, що вона є надто легкою, але пропонується багато можливостей для її вивчення – курси, спілкування з мовним партнером у тандемі або з німецькими сусідами по кімнаті. У Німеччині можна навчатися і без знання німецької мови, оскільки згідно з вимогами, претендент повинен володіти німецькою або англійською. Добрі мовні навички значно полегшать повсякденне життя, дадуть можливість набагато швидше встановлювати контакти.

Надія Федчишин з задоволенням відповіла на низку запитань й побажала учасникам зустрічі успіхів у здобутті стипендій DAAD, насиченого студентського життя та численних наукових звершень.