Меню Закрити

Викладач ТНМУ взяла участь у програмі наукового стажування «Академічна доброчесність: виклики сучасності» у Варшаві

Питанню академічної доброчесності (academic integrity) світова спільнота останніми роками приділяє особливу увагу. На цю тему організовуються міжнародні конференції, семінари. Так, 3-6 липня 2019 року доцент кафедри фармацевтичної хімії Тернопільського національного медичного університету Лілія Логойда взяла участь у програмі наукового стажування «Академічна доброчесність: виклики сучасності», організованого Польсько-українською фундацією – Інститут міжнародної академічної та наукової співпраці спільно з Духовною академією університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві та польською Фундацією ADD.

Головною метою було ознайомлення з європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризація академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузях між Україною і Польщею.

Програма стажування передбачала «круглий» стіл за участю польських експертів компанії Plagiat.Pl «Запобігання плагіату в освітньому та науковому середовищі. Програмні засоби для виявлення можливого плагіату у наукових та академічних роботах»; брифінг щодо легалізації перебування в Польщі та огляд основних правових та організаційних моментів навчання – легалізація документів, апостиль, нострифікація, переклади, вступна кампанія (Фундація ADD); презентацію стипендіальних і грантових програм, а також порядок подання заяв на фінансування навчання і проведення наукових досліджень у польських вишах (SEW при Варшавському університеті); інтеграційні заходи та екскурсійну програма з оглядом об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Під час «круглого» столу учасники обговорили такі питання: проблеми імплементації принципів академічної доброчесності в освітнє та наукове середовище. Проблема запобігання плагіату; Рlagiat.pl – історія, завдання, інформаційні продукти та послуги для науковців та установ;співробітництво з Україною: меморандум МОН з компанією Plagiat.pl від 23 лютого 2018 в дії. (Plagiat.pl) https://mon.gov.ua/ua/news/monzacikavlenoshobbilshekompanijnakshtaltplagiatplspivpracyuvalozministerstvomdlyavdoskonalennyaantiplagiatnihperevirokliliyagrinevich; практичний досвід роботи компанії Plagiat.pl з університетами Європи та світу у організаційному та юридичному аспектах; система виявлення можливого плагіату StrikePlagiarism.com: загальна характеристика системи, інтерпретація звіту системи, вирішення спірних питань (практичний досвід); процедури перевірки та оцінки на плагіат; використання системи StrikePlagiarism.com для підвищення якості наукових видань: запобігання плагіату у видавничій діяльності; перспективи розвитку програмного забезпечення для виявлення можливого плагіату; можливості співпраці з компанією Plagiat.pl для академічних установ України та науковців.

Доцент ТНМУ Лілія Логойда презентувала наукове есе на тему «Академічний плагіат: вплив академічної доброчесності на якість вищої фармацевтичної освіти».

Участь у стажуванні підтверджено відповідним сертифікатом.