Меню Закрити

Науковець ТНМУ взяла участь у міжнародній програмі з діагностики та лікування раку шлунка

Нещодавно у Барселоні (Іспанія) відбулася Міжнародна програма ESMO Preceptorship on Gastric Cancer, присвячена питанням діагностики та лікування раку шлунка.

Захід був організований Європейським співтовариством медичної онкології (ESMO), другою за величиною світовою онкологічною асоціацією, яка об’єднує понад 20000 лікарів та науковців цієї галузі.

У цьогорічній програмі взяли участь понад 62 патологів, онкологів та хірургів, які займаються цією проблематикою з 30 країн Європи та Південної Америки. Запрошеними для участі у заході делегатів з України було три особи.

Спеціально з запрошеними гостями ESMO Preceptorship on Colorectal Cancer стали провідні європейські спеціалісти з Португалії, Іспанії,Бельгії, Швеції, Великобританії, Чехії Німеччини.

Під час програми були розглянуті питання сучасної діагностики раку шлунка, стратегії хіміотерапевтичного, променевого та хірургічного, лікування проводились жваві дискусії та обговорення цікавих та контроверсійних клінічних випадків.

Під час заходу асистент кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Угляр Т.Ю. обмінялася досвідом з провідними європейськими спеціалістами.

«Під час заходу обговорювали нові підходи до діагностики та лікування раку шлунка. Продемонстровано нові підходи до діагностики цієї патології, значення гістології та мікросателітної нестабільності на вибір хіміотерапії для цих пацієнтів. Окрім того, багато нової і цікавої інформації було з приводу імунотерапії раку шлунка, принципів променевої терапії. Це є дуже корисним для повсякденної викладацької та клінічної роботи. Мною будуть використані ці нові алгоритми діагностики і лікування в освітньому процесі нашого університету. Під час другого дня відбувся аналіз цікавих клінічних випадків», – розповіла Тетяна Юріївна.

Ас. Угляр Т.Ю. з керівником центру роботохірургії інституту CUF Dr Carlos Vaz (Португалія). Dr. Lordick is a Professor of Oncology at the University of Leipzig Medical Center, Germany. He is a coordinator of the ESMO GI faculty (2017-2020) and chairman of the EORTC GI Tract Cancer Group (2018-2020). He is the president of the International Gastric Cancer Congress (IGCC) President of the International Gastric Cancer Association member of the ESMO / ASCO Global Curriculum Working Group.