Науковці ТНМУ можуть подавати заявки на отримання грантів RECOOP

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського у жовтні 2019 року став членом Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (The Association for Regional Cooperation in the fields of Health, Science and Technology – RECOOP HST Association).

Консорціум регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (RECOOP HST) було створено у 2006 році медичним центром «Cedars-Sinai» (CSMC, Лос-Анджелес, США) разом з одинадцятьма інститутами та університетами з шести країн Центральної та Східної Європи (СЕЕ). У 2012 році CSMC на базі консорціуму створив Асоціацію регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (RECOOP HST Association), яку юридично зареєстровано в Угорщині (м. Дебрецен, реєстраційний номер 4160 від 10.05.2012, TAX ID: 18299140-1-09). Президентом Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології є д-р Шандор Варі (Dr. Sandor G. Vari) – директор міжнародних наукових та інноваційних програм медичного центру «Cedars-Sinai».

Членами асоціації є науково-дослідні інститути та університети з Хорватії, Чехії, Данії, Угорщини, Румунії, Словаччини, України та США:

 1. Медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC, Лос-Анджелес, США).
 2. Університет імені Й.Штросмаєра, медична школа (Осієк, Хорватія).
 3. ІКЕМ – Інститут клінічної та експериментальної медицини (Прага, Чехія).
 4. Інститут макромолекулярної хімії Чеської Академії Наук (Чехія).
 5. Університет оборони, факультет військової медицини (Градец-Кралове, Чехія).
 6. Університет м.Копенгаген, фармацевтичний факультет (Копенгаген, Данія).
 7. Університет м.Дебрецен (Дебрецен, Угорщина).
 8. Університет м.Сегед (Сегед, Угорщина).
 9. Університет медицини і фармації «КарольДавіла» (Бухарест, Угорщина).
 10. Університет м.Печ (Печ, Угорщина).
 11. Словацький медичний університет (Братіслава, Словакія).
 12. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.
 13. Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.Амосова НАМН України (Київ, Україна).
 14. Інститут молекулярної біології та генетики НАН України (Київ, Україна).
 15. Інститут біохімії імені О.Палладіна НАН України (Київ, Україна).
 16. Інститут біології клітини НАН України (Львів, Україна).
 17. Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського.

Медичний центр «Cedars-Sinai» (CSMC) та Асоціація RECOOP HST створили Стратегічний альянс, основою якого є високоякісні наукові досягнення окремих партнерів. Стратегічний альянс допомагає своїм членам забезпечувати якісне управління дослідженнями та інноваціями, розширювати біомедичні дослідження та підвищувати дослідницький потенціал.

Основна мета стратегічного альянсу полягає в навчанні та мотивації науковців для того, щоб лабораторії могли отримувати максимально можливі результати, а також перетворювати результати дослідження у «довгострокові результати» – комерційно доступні продукти: нові діагностичні інструменти, нові медичні пристрої та нові препарати, на користь суспільства.

Асоціація втілила у життя постійну освітню програму, а його члени організовують літні школи з управління дослідженнями та інноваціями, широко використовують можливості, що надаються курсами Всесвітньої академії дистанційного навчання Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) для викладачів, управлінського персоналу та аспірантів. Асоціація підвищує рівень успіху шляхом ліцензування інтелектуальної власності до впровадження у виробництво через створення портфелю колективних патентів та бази патентів (Patent Warehouse TM). Асоціація RECOOP HST веде реєстр інструментів дослідження (клітинних ліній, тестових наборів, антитіл, маркерів). Партнери Асоціації використовують ці інструменти для підвищення коефіцієнту ефективності досліджень кожної організації-учасника. Консорціум RECOOP HST створює Міждисциплінарні дослідницькі мережі для підвищення конкурентоспроможності академічних установ-членів.

У 2012 році RECOOP HST Association інтегрувала мультидисциплінарні та мультицентричні в RECOOP Life Science Research Platform та створила 17 науково-дослідних центрів (CSMS RECOOP Research Centers, CRRS) в 7 країнах (Хорватія, Чехія, Угорщина, Польща Румунія, Словаччина та Україна).

Основні напрями досліджень в рамках RECOOP HST Association:

 • Наномедицина та розробка нових лікарських засобів (Nanomedicine & Drug Development)
 • Нейродегенеративні захворювання (Neurodegenerative Diseases)
 • Метаболічні розлади (ожиріння, діабет, метаболічний синдром тощо) (MetabolicDisorders (obesity, diabetes, metabolicsyndrome, etc.)
 • Інфекційні захворювання та запалення (Infections and Inflammation (including low-gradeinflammation))
 • Репродуктивне здоров’я (Reproductive Health)
 • Недоношені діти та передчасні пологи (Preterm birth)

Для пошуку партнерів для проведення спільних наукових досліджень, подачі заявок на гранти RECOOP науковцям ТНМУ звертатися до керівника наукового відділу Оксани Шевчук.