Доцент ТНМУ пройшла фахове стажування у рамках Erasmus+ Staff Week

4-8 листопада 2019 року доцент кафедри іноземних мов Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Мар’яна Сокол пройшла фахове стажування у рамках Erasmus+ Staff Week та взяла участь у конференції «Inclusive Internationalisation» (Riga Stradins University, Riga Latvia) з міжнародною участю, під час якого відбулися пленарні засідання, скайпсимпозіуми, воркшопи, майстеркласи, дискусійні клуби з актуальних питань інтернаціоналізації вищої освіти.

Під час першого дня роботи відбулося пленарне засідання за участю першого проректора Ризького університету імені Страдіня Томаса Бауманіса та директорки міжнародного відділу Байби Петерсон.

Окрім того, з доповідями виступили такі спікери: Гюльсун Сагламер (президент асоціації жінок-ректорів Туреччини) «Women’s Leadership in Higher Education and Research», Луціано Сасо (президент мережі університетів столиць Європи, Рим, Італія) «The Erasmus Programme: A European Success Story», Сюзанна Корігокс (координатор з міжнародних зв’язків, Швеція) «Creating a Multicultural Learning Agreement».

Сокол М.О. взяла активну участь в обговоренні під час двох сесій «Creating a Multicultural Learning Environment» та «Best Practices of Inclusive Internalization».

Другого дня Мар’яна Сокол долучилася до дискусії під час «круглого» столу «A Students Perspectives – What Does It Mean Study Abroad?» міжнародних експертів з питань «International Inclusive Education».

Сокол М. О. також взяла активну участь в інтерактивному воркшопі «Achieving inclusive mobility in Europe», на завершення якого було підведено підсумки та обговорено шляхи реалізації й імплементації «Inclusive Education» у світі та Україні зокрема, що сприятиме зайняттю кращих позицій ТНМУ в загальноосвітніх рейтингах.

Третього дня на «Erasmus + networking session and information fair» учасники презентували свої навчальні заклади, обговорювали умови подальшої співпраці, можливості обміну студентами та викладачами, участь у спільних міжнародних проектах, грантах.

Організатори, окрім насиченого науково-професійного інформаційного середовища, організували незабутній тур по старому місті Риги, а також показали одну з перлин своєї країни – Рундальський палац.

Під час цього фахового стажування у рамках Erasmus+ Staff Week Сокол М.О. удосконалила власні мовні компетентності, отримала досвід роботи в міжнародному науковому середовищі, усвідомила важливість інституційної підтримки, супроводження та координації, створення внутрішніх університетських структур для реалізації спільних угод, програм, проектів, оскільки саме вони є дієвим інструментом інтернаціоналізації  та підвищення якості освіти вищих навчальних закладів, а також сприяють розвитку мобільності студентів, викладачів та адміністративного персоналу.

Досвід, отриманий Сокол М.О. під час фахового стажування у рамках Erasmus+ Staff Week планується впровадити у навчальний процес Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.