Меню Закрити

Участь науковця ТНМУ у Міжнародній фармацевтичній конференції в Литві

Упродовж 15-16 листопада 2019 року доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою ТНМУ Марія Шанайда перебувала у місті Каунас (Литва) на базі Lithuanian University of Health Sciences, де відбулася міжнародна наукова конференція – 10th International Pharmaceutical Conference “Science and Practice”. Вона виступила на цій конференції з усною доповіддю “Application of HPTLC fingerprints method for evaluation of polyphenols and terpenoids in some Lamiaceae species”.

У залі засідань під час церемонії офіційного відкриття конференції.

Доцент Марія Шанайда виступає з усною  доповіддю на секційному засіданні.

Усього у конференції взяло участь понад 120 учасників з декількох європейських країн; було виголошено 8 пленарних та більше 50 секційних доповідей. Пленарні доповіді виголосили провідні науковці з Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Великобританії та Румунії. Під час пленарних засідань обговорювались актуальні проблеми пошуку нових лікарських засобів, технології створення нових препаратів та їх аналізу, сучасні проблеми організації та економіки фармації, а також історії фармації Литви та суміжних з нею країн.

Секційні доповіді були розділені на дві категорії: дослідницьку, де були представлені результати експериментальних досліджень науковців, та описову, присвячену аналізу історії фармації. Кожна із категорій містила ще підкатегорії: виступи студентів, аспірантів та дослідників з науковим ступенем. Програма конференції була дуже насиченою, тому тривалість усних доповідей у секціях була обмежена до 5 хв. Під час секційних доповідей були висвітлені результати фітохімічного аналізу сировини лікарських рослин, створення нових природних і синтетичних субстанцій певної спрямованості дії, їх аналізу, розробки технології отримання нових лікарських засобів, їх фармакологічних досліджень, актуальності запровадження електронних рецептів, історії фармацевтичної галузі тощо.

Учасники конференції отримали сертифікат про участь у конференції (тривалістю 9 год) та окремо сертифікат про виголошення усної доповіді, що підтверджує їх різнобічне професійне удосконалення під час цього наукового форуму.

З колегами з інших медичних університетів після отримання сертифікатів учасника конференції.

На екскурсії у музеї “Історія фармації Литви” у цікавій та захоплюючій формі було представлено основі історичні віхи формування фармацевтичної галузі Литви у контексті розвитку світової фармацевтичної індустрії. При огляді кафедр фармацевтичного факультету цього університету учасникам конференції було продемонстровано можливості використання сучасних інструментальних методів аналізу рослинної сировини та лікарських засобів; були також отримані запрошення на наступні конференції медико-фармацевтичного профілю на базі цього вишу та цікаві пропозиції подальшої співпраці.

Під час екскурсії  у музей “Історія фармації Литви”.

Щира вдячність адміністрації ТНМУ та організаторам конференції за можливість взяти участь у міжнародному заході такого рівня.

 Марія Шанайда.