Меню Закрити

Викладач ТНМУ взяла участь у міжнародному воркшопі з імплементації гайдлайнів щодо лікування артеріальної гіпертензії

20-21 січня 2020 року у штаб-квартирі Європейського товариства кардіологів, у Будинку серця, який знаходиться у Софії Антіполіс (Sophia Antipolis), – технологічному парку на північному заході від Антіб й на південному заході від Ніцци (Франція) у комуні Вальбонн, відбувся воркшоп з імплементації гайдлайнів щодо лікування артеріальної гіпертензії, організованого Європейською асоціацією кардіологів, радою з питань гіпертензії (ESC Council on Hypertension). У цьому заході взяла участь доцент кафедри внутрішньої медицини Софія Романівна Гусак.

Воркшоп був частиною освітньої навчальної програми і зібрав понад 60 учасників, кардіологів, науковців та фахівців з інших галузей медицини, нефрологів, ендокринологів, терапевтів з 30 країн світу.

Програма першого дня семінару була дуже інтенсивна і включала в себе пленарні лекції, панельні дискусії, презентацію гайдлайнів щодо лікування гіпертензії (2018 ESC/ESH guidelines on the management of arterial hypertension).

Воркшоп розпочав професор Джованні де Сімонне з Італії – голова Європейської ради з гіпертензії та головний науковий співробітник Центру досліджень гіпертензії Неапольського університету імені Федеріко II.

З prof. Giovanni de Simone.

Пленарну сесію очолив професор Браян Вільямс, директор Національного інституту біомедичних досліджень Лондонського університету (NIHR) – очільник команди науковців, які працювали над зазначеними вище рекомендаціями.

Prof. Bryan Williams.

На завершення другої пленарної сесії було представлено «гарячі» дебати щодо менеджменту артеріальної гіпертензії. Одну і ту ж тезу представлено з протилежних точок зору (pro et contra) 2 науковцями з різних країн і всім присутнім було надано можливість підтримати ту чи іншу позицію шляхом відкритого голосування. Це викликало жваву дискусію між учасниками заходу.

На дружній вечері була нагода поспілкуватися з кардіологами та науковцями з різних країн світу, які ділилися своїм досвідом лікування гіпертензії, як позитивним так і негативним, труднощами та перешкодами в лікуванні пацієнтів з гіпертензією.

Другий день воркшопу розпочався з майстер-класу професора Антоніо Коки – першого голови Європейської ради з гіпертензії, почесного професора університету Барселони (Іспанія), редактора понад 58 книг з гіпертензії, який був присвячений питанням діагностики підвищеного кров’яного тиску починаючи з фізикального обстеження, завершуючи МРТ голови. Учасників заходу було розподілено спочатку на дві, а згодом на три робочі групи, завдяки такій організації роботи, кожен учасник мав можливість висловити свою точку зору і задати питання провідним світовим фахівцям з питань гіпертонії.

З професором Antonio Coca (Іспанія).

На завершення воркшопу представлено три дуже цікавих, різних і водночас дуже актуальних клінічних випадки з детальним аналізом та покроковим менеджментом пацієнтів з гіпертензією.

Участь в міжнародному семінарі дала можливість здобути нові знання, досвід, налагодити контакти  з провідними європейськими фахівцями в галузі кардіології зокрема з питань, що стосуються гіпертензії, допоможе впровадити в лікувальний процес нові підходи щодо лікування гіпертензії у відповідності з міжнародними європейськими рекомендаціями та впровадити їх у навчальний процес для студентів 5 і 6 курсу з циклу «кардіологія».

Висловлюю вдячність адміністрації ТНМУ за можливість взяти участь у цьому заході.