Наймолодший доктор фармацевтичних наук в Україні – завкафедри ТНМУ – отримала Медаль Святого Пантелеймона

У вихідні українським медикам вручили відзнаки «Орден святого Пантелеймона» та «Медаль святого Пантелеймона». Церемонія нагородження відбулася 9 серпня 2020 року у виставковому центрі «Парковий» (Київ). Вшанування переможців щороку організовують у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Зважаючи на загрозу пандемії COVID-19 Поважна Рада Ордену Святого Пантелеймона затвердила безпековий протокол проведення урочистостей 9 серпня. Тому церемонія нагородження найвищою нагородою була чітко регламентованою та під наглядом епідеміологів.

Поважна рада відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» за участю представників регіональних рад обрала по одному переможцю у таких номінаціях, як «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» (остання номінація присвячена іноземним громадянам, які зробили значний внесок у розвиток медичної галузі нашої держави). Голова Поважної ради відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден святого Пантелеймона» Василь Князевич розповів, що цього року на участь у конкурсі надійшло понад 120 заявок.

Також було визначено дев’ятьох номінантів на медаль у номінаціях «За турботу і ласку до хворого», «За лікарське мистецтво» та «За наукові розробки у медицині». Додамо, що обов’язковою умовою для номінантів на медаль є вік до 35 років.

Завідувач кафедри фармацевтичної хімії ТНМУ Ліля Логойда отримала перемогу в номінації «За наукові розробки в медицині» на здобуття Медалі Святого Пантелеймона. Нагадаємо, що Ліля Святославівна сьогодні є наймолодшим доктором фармацевтичних наук в Україні. Докторську дисертацію захистила у віці 31 рік.

Лілія Логойда свою докторську дисертацію за спеціальністю «Фармацевтична хімія та фармакогнозія» захистила у спеціалізованій вченій раді Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Ліля Логойда має і високі наукові показники. Її індекс Гірша (Scopus) становить 10. Після захисту докторської дисертації розпочала роботу над створенням своєї наукової школи фармхіміків. Сьогодні під її керівництвом виконуються дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Також Лілія Святославівна є керівником держбюджетної науково-дослідної роботи з фінансуванням понад один мільйон гривень. У 2020 році під її керівництвом подано 5 заявок на отримання грантів від ЮНЕСКО, NAWA, НФДУ.

У своєму юному віці вона є автором понад 150 публікацій, з яких 39 публікацій в журналах, що індексуються наукометричною базою Scopus, 11 патентів на корисну модель.

Лілія Логойда активно популяризує фармацевтичну науку в Україні та за кордоном, читає лекції у таких університетах: Університет Аристотеля, Мансурський Університет (Єгипет), Хорус Університет (Єгипет), Дельта Університет (Єгипет). Окрім цього, вона є членом редколегії 5 наукових фахових журналів, 2 з яких – іноземні, а також є членом European Association of Pharmacy Faculties (EAPF); International Pharmaceutical Federation (FIP), головою комісії з атестації провізорів та фармацевтів у Тернопільській області.

«Хочу подякувати своїм вчителям в науці, за підтримки яких я росла і формувалася як науковець. Я і надалі буду працювати в галузі фармацевтичної хімії, бо цей напрямок у науці і практиці мені найбільше подобається. У відео – це лише результати моїх кроків, але впевнена, що їх буде ще більше. Вірю, що створю і розвину наукову школу і запалю любов‘ю до фармацевтичної хімії інших. Дякую рідним і всім, хто підтримував. Дякую Всевишньому, що створив ці можливості для мене», – зазначила Лілія Святославівна.

Вчителями і наставниками Лілії Логойди є:

– професор Сергій Коваленко – доктор фармацевтичних наук, завідувач кафедри органічної та біоорганічної хімії Запорізького державного медичного університету. Науковий консультант докторської дисертації Логойди Л.С.;

– професор Роман Лесик – доктор фармацевтичних наук, завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Познанського медичного університету імені Кароля Марцінковського;

– професор Хусейн Ель Субах, доктор фармацевтичних наук, професор кафедри медичної хімії Університету Мансури.

Наймолодший доктор фармацевтичних наук в Україні – Ліля Логойда

Конкурс на отримання «Медалі Святого Пантелеймона». Триває відбір… Завідувач кафедри фармацевтичної хімії ТНМУ Ліля Логойда є конкурсантом в номінації «За наукові розробки в медицині»). Нагадаємо, що Ліля Святославівна – наймолодший доктор фармацевтиних наук. Ліля Логойда: "Хочу подякувати своїм Вчителям в науці, за підтримки яких я росла і формувалася як науковець.Незалежно від результатів конкурсу я і надалі буду працювати в галузі фармацевтичної хімії, бо цей напрям в науці і практиці мені найбільше подобається. У відео – це лише результи моїх кроків, але впевнена, що їх буде ще більше. Вірю, що створю і розвину наукову школу і запалю любов‘ю до фармацевтичної хімії інших. Дякую рідним і всім, хто підтримував. Дякую Всевишньому, що створив ці можливості для мене".#TSMU #TNMU #medicine #медичний_факультет #Ternopil #medicalstudents #medical_student #Ukraine #ТДМУ #ТНМУ #стоматологічний_факультет #лікар #медицина #фармацевтичний_факультет #Тернопільський_медуніверситет

Опубліковано Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Понеділок, 20 липня 2020 р.

Нагадаємо, що Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

У 2018 році Поважна Рада запровадила можливість відзначати молодь – «Медаль Святого Пантелеймона» – у трьох номінаціях: «За лікарське мистецтво», «За турботу і ласку до хворого», «За наукові розробки в медицині».

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини з архіву Лілії Логойди.