Багаторічний партнер ТНМУ Пітер Регер отримав Орден Святого Пантелеймона за тривале міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я України

Церемонія вручення відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона» відбулася 9 серпня 2020 року у столичному виставковому центрі «Парковий». Поважна рада за участю представників регіональних рад обрала по одному переможцю у таких номінаціях, як «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству».

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського цьогоріч вітає з перемогою у номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» керівника благодійного фонду «Гуманітарна допомога міста Білефельд» (Німеччина) Пітера Регера. Очільник фонду є багаторічним партнером ТНМУ щодо розвитку медичної галузі краю та підвищення якості медичної освіти.

Благодійна організація «Гуманітарна допомога міста Білефельд», яку очолює Пітер Регер, упродовж 25 років допомагає лікарням і медикам України. Кожного року представники фонду спільно з іншими меценатами доставляють в Україну низку вантажів. Ця допомога розмитнюється та роздається різним організаціям соціального захисту та малозабезпеченим людям. Митна вартість цієї допомоги у середньому за рік складає майже 240000 євро, а середня сума ваги гуманітарних вантажів – 170000 кг.

Упродовж останніх кілька років «Гуманітарна допомога міста Білефельд» передала в користування повністю оснащені автомобілі швидкої допомоги для закладів охорони здоров’я Тернополя, а саме університетської лікарні, обласної психоневрологічної лікарні та обласного протитуберкульозного диспансеру. Окрім того, реанімамобіль отримав і Тернопільський медуніверситет, що дало змогу значно покращити підготовку студентів-медиків і студентів-парамедиків. Також завдяки тісній співпраці фонду та університету дорого вартісним обладнанням було оснащено центр симуляційного навчання і центр невідкладної допомоги. Тут відбувається навчання майбутніх медиків з набуттям реальних практичних навичок і студенти отримують необхідний досвід в умовах максимально наближених до реальності.

За сприяння Пітера Регера було створено та підтримується матеріально-технічно лікарня в с. Ілавче (Теребовлянського району). Упродовж 25 років на утримання лікарні знадобилося майже 400000 євро, що включає заробітну плату та податки, оплату комунальних послуг, утримання транспорту, тощо.

4 жовтня 2019 року у селі Ілавче Теребовлянського району за сприяння і підтримки німецької благодійної організації у Білефельді відкрито центр медико-соціальної реабілітації, який оснащено спеціальним реабілітаційним обладнанням для активної та пасивної реабілітації, діагностичною апаратурою. Укладена угода між центром та ТНМУ сприяє наданню висококваліфікованої допомоги населенню району викладачами та студентами медичного факультету за спеціальністю «Фізичне здоров’я». Студенти проходять тут навчально-виробничу практику.

За підтримки Пітера Регера та БО «Фонд Благодійність» проводиться щорічне оснащення медичних закладів: КНП «Тернопільська міська лікарня №2», КНП «Тернопільська університетська лікарня», КНП «Тернопільська міська комунальна  лікарня швидкої допомоги», Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня, КНП «Тернопільський обласний онкодиспансер», Тернопільська обласна дитяча  клінічна лікарня, КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня», Тернопільська ЦРЛ, Центр екстреної медичної допомоги, Тернопільський обласний лабораторний центр, Теребовлянська ЦРЛ, Теребовлянський центр первинної медико-санітарної допомоги, Скалатська ЦРЛ, Монастириська ЦРЛ, Шумська ЦРЛ, Копичинецька ЦРЛ, Бережанська ЦРЛ, Збаразька ЦРЛ, Кременецька ЦРЛ, Бучацька ЦРЛ, Буданівська психоневрологічна лікарня, Більче-Золотецька фізіотерапевтична лікарня та інші.

У коментарі для сайту ТНМУ Пітер Регер зазначив, що співпраця з нашим університетом триває уже багато років і постійно поглиблюється. Її результати, на його думку, є дуже позитивними.

«З українськими медичними закладами, громадськими організаціями, освітніми установами ми співпрацюємо з 1993 року. Україна проросла в моєму серці. Дуже люблю вашу країну. У 1993 році ми прийняли одну маму з дитиною в нашому домі. Вони приїхали до Німеччини за скеруванням товариства «Червоний Хрест», щоб пройти лікування. Упродовж 7 місяців ця українська сім’я жила в нас. На жаль, через два з половиною років після повернення з Німеччини ця дівчинка померла. Не змогли врятувати її, бо занадто пізно звернулася за допомогою. Потім ми привезли апарат для діалізу в Україну, а також лікаря, щоб навчив інших працювати на ньому. І так почалася наша допомога Україні. Дуже поважаю українців. Це дуже гостинні і приємні люди. Завдяки нашому фонду ми змогли передати Україні 55 машин швидкої допомоги, які сьогодні служать людям. І нас радує те, що вони допомагають рятувати життя», – розповів Пітер Регер.

Він додав, що у фонді міста Білефельд на громадських засадах працює 7 людей, але багато інших допомагають і відгукуються.

«Це є благодійна місія людей, які об’єдналися заради допомоги іншим. Зараз я на пенсії і маю більше часу для такої діяльності. Раніше все робив після роботи або під час роботи. Шукав можливість, щоб приїхати до України, брав відпустку за свій рахунок – за законом у Німеччині лише на благодійну діяльність дають відпустку за свій рахунок. У всіх членів фонду одна ціль – послужити людям, Бог нам дав дуже багато, тому ми можемо допомогти іншим. І в нас на фірмовому бланку девізом є слова з Біблії: «Хто допомагає людям, той шанує Бога», – наголосив Пітер Регер.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.