Меню Закрити

Команда ТНМУ виборола друге місце у міжнародному чемпіонаті з симуляційної медицини в рамках The European Emergency Medicine Congress

У режимі онлайн 19-22 вересня 2020 року з центральним координаційним комітетом у Парижі (Франція) відбулася міжнародна конференція з медицини невідкладних станів The European Emergency Medicine Congress. Цей захід охопив майже усі країни Європи. Україна була представлена єдиною командою фахівців – працівниками і науковцями Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. До її складу увійшли директор центру симуляційного навчання Галина Цимбалюк та працівник цього підрозділу Роман Гук, а також асистенти кафедри медицини катастроф і військової медицини Наргіз Джавадова та Богдана Перевізник.

У зв’язку з сучасною пандемією COVID-19 постало чимало викликів перед фахівцями екстреної медицини, виникла необхідність кращого налагодження командної робити, присутність у ній сильного лідера, наявність всіх необхідних ресурсів для порятунку життя пацієнтів. Європейський конгрес з медицини невідкладних станів ставив за мету обмінятися досвідом і знаннями між практикуючими лікарями, парамедиками і медсестрами з різних країн світу, обговорити найактуальніші питання в галузі екстреної медицини. З метою забезпечити захист для всіх учасників організатори конференції забезпечили її проведення в онлайн режимі. У програмі конгресу презентували доповіді від провідних науковців та практиків, представляли електронні постери з голосовим супроводом…

Окрім того, в рамках The European Emergency Medicine Congress 21-22 вересня 2020 року відбувся міжнародний чемпіонат з симуляційної медицини (екстрена медична допомога на догоспітальному та ранньому госпітальному етапах). Усі учасники виконували завдання в онлайн режимі. У цих змаганнях взяли участь 5 команд з Великобританії, Франції, Румунії, Бельгії, України. До складу кожної команди увійшло по 4 особи, серед яких мав бути лікар, парамедики і медсестра. Ці змагання були орієнтовані виключно на професіоналів. Роль лідера у кожній команді виконував лікар.

Асистент кафедри медицини катастроф і військової медицини Наргіз Джавадова розповіла, що чемпіонат був організований з використанням найновіших технологій. Кожен учасник команди на своєму мобільному телефоні або комп’ютері мав доступ до спеціальної платформи, де за допомогою програмного забезпечення можна було керувати діями віртуальних виконавців (аватарів). «Ми могли бачити кожну маніпуляцію всіх учасників. Це доволі цікавий досвід. Кожна команда отримала по 2 конкурсних завдання. Всі вони були різні, оскільки завдання виконувалися одночасно. Під час першого завдання ми рятували потопельника і потрібно було встановити справжню причину того, що сталося з людиною. У нашому випадку чоловік втратив свідомість через різке падіння рівня цукру в крові і почав тонути. Наша команда добре справилася з поставленими завданнями. Організатори чемпіонату відзначили, що ми дуже швидко визначили першопричину і відмінно працювали на всіх інших етапах. В іншому завданні мали випадок з дівчиною, яка вчинила суїцид», – зазначила Наргіз.

Вона додала, що після оголошених результатів двох завдань до фіналу увійшла команда ТНМУ та команда Великобританії. Під час фінального етапу відбулося жеребкування, яке визначило, котра з команд буде надавати допомогу на місці події і транспортуватиме потерпілого до лікарні. Інша команда, а це були представники нашого університету, за умовами конкурсу надавали допомогу в Emergency department, тобто в реанімації приймального відділення. Для цього завдання організаторами чемпіонату також було обрано доволі складний випадок – отруєння органофосфатами у ресторані, внаслідок якого настала клінічна смерть. Подібна ситуація трапилася свого часу в Білорусі. Команди повинні були працювати в спеціальному спорядженні. Як ми уже зазначали, представники ТНМУ надавали допомогу на ранньому госпітальному етапі.

У результаті команда Тернопільського медуніверситету поступилися англійським фахівцям і посіла друге місце у цьому чемпіонаті.

Адміністрація ТНМУ та учасники команди нашого університету висловлюють подяку ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» за надану фінансову підтримку на організаційні видатки за участь у чемпіонаті.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини з архіву учасників чемпіонату.