Меню Закрити

ТНМУ визнано одним з найнадійніших університетів у провадженні діяльності у сфері вищої освіти

Нещодавно Державна служба якості освіти України оприлюднила відкритий перелік закладів вищої освіти за ступенями ризику від провадження діяльності у сфері вищої освіти (https://osvita.ua/vnz/76878/). Ці показники визначаються за чітко визначеними критеріями – чисельністю здобувачів освіти упродовж останніх трьох років, кількістю науково-педагогічних працівників, станом оприлюднення на сайті визначених законодавством документів та інформації, кількістю порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти. Окрім того, враховується наявність відокремлених структурних підрозділів, наявність іноземних студентів та частка неакредитованих спеціальностей і освітніх програм.

Загалом Держслужбою оцінені 307 закладів вищої освіти України. З яких 74 (24%) віднесено до високого ступеня ризику, 213 (69%) – середнього, 20 (7%) – незначного ступеня ризику.

Тернопільський національний медичний університет входить у категорію закладів вищої освіти з найнижчим показником ризику, що свідчить про високий рівень надання освітніх послуг і здійснення внутрішнього контролю якості освіти. Це єдиний в Україні медичний виш. який увійшов у перелік ЗВО з найнижчими ризиками.

Розподіл закладів вищої освіти за ступенями ризику здійснюється на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів від 21 листопада 2018 р. №982 та має на меті забезпечити оптимальний перерозподіл уваги Державної служби якості освіти з менш ризикових суб’єктів на більш ризикові.

 «Формування та оприлюднення відкритих рейтингів закладів вищої освіти за ступенями ризику дає змогу ЗВО звернути увагу на фактори, які збільшують ризик при провадженні освітньої діяльності, провести «роботу над помилками», – наголошують у Державній службі якості освіти.