День української писемності та мови в ТНМУ

9 листопада в Україні відзначили День української писемності та мови. У цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця, а також стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Викладачі кафедри української мови впродовж 2-9 листопада 2020 року проводили заходи, приурочені цій важливій даті. У святкуванні взяли участь студенти медичного, фармацевтичного факультету, студенти навчально-наукового інституту медсестринства, факультету іноземних студентів.

9 листопада доцент Володимир Юкало зі студентами групи ПБв-132 приєдналися до написання ХХ ювілейного радіодиктанту національної єдності.

На фото Юлія Бойко (ПБв-132).

Студенти групи ММ-121 разом з доцентом Марією Тишковець аналізували документальний фільм «Соловей співає, доки голос має», який є новаторським дослідженням проблеми мовного питання в Україні, а студенти групи ММ-106 переглянули відеоролик «Топ-5 заборон української мови» із рубрики «Історична правда із Вахтангом Кіпіані».

На фото доц. Тишковець М. П. зі студентами.

Доцент Валентина Зевако зі студентами групи Фз-102 провела бесіду про День української писемності та мови, а також аналізувала відео про запровадження цього свята в Україні.

На фото доц. Зевако В. І. зі студентами групи Фз-102.

Доцент Ігор Гаврищак 9 листопада 2020 року для студентів груп ІМ-245 та ІМ-229 прочитав дистанційну лекцію із застосуванням мультимедійних технологій на тему «9 листопада – День української писемності та мови».

На фото доц. Гаврищак І.І.

Доцент Ірина Заліпська організувала низку заходів, присвячених визначній даті. 3 листопада студенти групи ВІМ-370 переглянули відео про цікаві факти з історії української мови. Студенти групи ММ-116 одягнули на заняття вишиванки і взяли участь у дискусії про диференційні ознаки української мови серед слов’янських мов.

На фото доц. Заліпська І.Я. зі студентами групи ММ-116.

Прекрасно звучала українська поезія з уст іноземних студентів. 4 листопада студенти групи ІМ-249 декламували вірші про мову, продемонстрували володіння українським поетичним словом.

На фото студенти групи ІМ-249.

Студенти групи ІМ-244 взяли участь у вікторині «Українська мова на щодень».

На фото доц. Заліпська І.Я. зі студентами групи ІМ-244.

Також Ірина Заліпська зі студентами групи ММ-209 провела виховний захід «Плекаймо мову солов’їну». До святкування приєдналися студенти інших груп. Ведучими заходу були Вікторія Легка (ММ-209) та Ігор Майхрук (ММ-207). Студенти – Вікторія Камінська (ММ-209), Юрій Солейко (ММ-209), Діана Пендак (ММ-209), Олена Безкоровайна (ММ-209), Надія Ушакова (ММ-115), Марія Кравець (ММ-113), Катерина Нечистенко (ММ-209), Юлія Юрчук (ММ-209), Діана Савіна (ММ-209), Вікторія Пігут (ММ-209) – зачарували всіх поетичними рядками про українську мову.

На фото доц. Заліпська І.Я. зі студентами груп ММ-209, ММ-207, ММ-113, ММ-115.

9 листопада І.Заліпська провела конкурс на кращого знавця української мови. У заході взяли участь студенти групи ІМ-242. Переможцями стали Гхорі Дхруві та Джарівала Ваібхаваі.

На фото доц. Заліпська І.Я. зі студентами групи ІМ-242.

Завершив святкування перший поетичний конкурс «Мово рідна, слово рідне», започаткований з нагоди Дня української писемності та мови за ініціативою професора Анатолія Вихруща. Серед викладачів перемогу здобула Наталія Волотовська. Активну участь у конкурсі взяли студенти першого курсу. Діана Дашко (ПБв – 132) і Єлизавета Перейма (ПБв – 132) стали переможцями. Автори кращих творів будуть нагороджені. Кафедра української мови дякує учасникам і запрошує до творчої співпраці.