Меню Закрити

Працівників ТНМУ безкоштовно обстежують на наявність антитіл IgM та IgG до збудника COVID-19

У рамках грантового проєкту RECOOP RCSS Grant №25 Senior Scientists Grant 2020–2021 від RECOOP Association «Дослідження перехресного гуморального імунітету між коронавірусами, що спричиняють сезонні застуди, та  SARS-CoV-2» в ТНМУ безкоштовно обстежують працівників Тернопільського національного медичного університету на наявність антитіл IgM та IgG до збудника COVID-19. Дослідження здійснюються у партнерстві з закордонними фахівцями.

Сьогодні з оприлюднених статистичних даних уже чітко зрозуміло, що найвищий рівень летальності від COVID-19 припадає на країни Європи та Північної Америки. Водночас у країнах Азії, звідки власне і почалася пандемія, спостерігаються значно нижчі показники смертності. Одним з пояснень цього може слугувати припущення, що населення цих країн уже має набутий імунітет до SARS-CoV-2, оскільки до початку теперішньої пандемії громадяни цих країн перенесли множинні спалахи коронавірусних інфекцій.

Є ще один цікавий факт – в дітей коронавірусні інфекції зустрічаються значно частіше, ніж в дорослих. Це також може бути поясненням того, що у дорослих і чутливість до COVID-19, і тяжкість перенесення захворювання, спричиненого цим вірусом, є набагато вищими, ніж в дітей. Причиною такого феномену може бути існування набутого імунітету у дітей внаслідок перенесених множинних коронавірусних інфекцій.

На території України щорічно циркулюють певні види коронавірусів (переважно OC43, 229E, NL63, HKU1), які викликають сезонні застуди. Можна припустити, що особи, котрі раніше часто «зустрічалися» з цими коронавірусами, можуть мати хоча б частковий імунітет до SARS-CoV-2.

У ТНМУ уже обстежено майже 300 працівників. Результати обстежень вказують на те, що майже 6% з них мають антитіла IgG до SARS-CoV-2, однак при цьому не мали жодних клінічних ознак COVID-19. Це може свідчити про те, що у цих працівників існує набутий імунітет до COVID-19, отриманий внаслідок раніше перенесених коронавірусних інфекцій, викликаних коронавірусами, які спричиняють сезонні захворювання. У перспективі планується дослідити цю категорію людей на наявність у них антитіл до вірусів OC43, 229E, NL63, HKU1.

З питань безкоштовних обстежень співробітників Тернопільського національного медичного університету на наявність антитіл IgM та IgG до збудника COVID-19 прохання звертатися у науковий відділ безпосередньо або зголоситися на email science_dep@tdmu.edu.ua.

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.