Меню Закрити

Студенти-парамедики ТНМУ успішно пройшли професійний стрес-тест

На базі центру симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету упродовж 14-22 грудня 2020 року тривала виробнича практика студентів-парамедиків третього курсу. В останній день практики всі вони пройшли стрес-тест. Кожен студент отримував «екстрений виклик», під час якого він працював у складі бригади в ролі лідера. Головною умовою успішного проходження стрес-тесту було виконання протоколу первинного огляду критичного нетравмованого пацієнта, розпізнавання невідкладного стану, надання екстреної допомоги на догоспітальному етапі та заповнення виїзної документації (карта виїзду бригади ЕМД та супровідний листок).

Серед клінічних завдань були такі: раптова зупинка кровообігу (лідерство у розширених реанімаційних заходах з обов’язковою оцінкою ритму та самостійною роботою з мануальним дефібрилятором); критичне порушення ритму (тахі/брадикардія), яке потребувало самостійного проведення студентом зовнішньої електричної кардіоверсії/кардіостимуляції; гострий коронарний синдром, анафілаксія, гіповолемія, важкий напад бронхіальної астми, інсульт, гіпоглікемічна кома тощо. Щоб попередити сторонню допомогу під час відпрацювання критичної ситуації членами бригади (у підпорядкуванні лідера) працювали сертифіковані інструктори-викладачі кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ (Галина Цимбалюк, Ольга Прохоренко, Антоніна Черватюк, Юрій Денисюк, Наргіз Джавадова, Богдана Перевізник, Роман Гук). Це навчання дало можливість оцінити рівень знань та вмінь студентів та визначити подальші шляхи удосконалення програми підготовки парамедиків у ТНМУ.

В обговоренні результатів проведення підсумків виробничої практики взяв участь керівник відділу підготовки інструкторів «Українського науково-практичного центру ЕМД та МК МОЗ України» , викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини, д.мед.наук Віталій Крилюк, який наголосив на важливості якісної підготовки парамедиків на додипломному рівні та анонсував для двох студентів третього курсу, які будуть мати найвищий середній бал у навчанні за півріччя після проведення підсумкового контролю знань, безкоштовну участь у міжнародному сертифікованому курсі «Розширені заходи реанімації у дорослих» Європейської ради реанімації від Всеукраїнської професійної медичної організації «Всеукраїнська рада реанімації».

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини центру симуляцінйого навчання ТНМУ.