Меню Закрити

Вітаємо викладача ТНМУ Віталія Крилюка з присудженням Державної премії України в галузі науки і техніки

Викладач кафедри медицини катастроф і військової медицини Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Віталій Крилюк напередодні Нового року став лауреатом державної премії в галузі науки і техніки 2020 року. Відповідний указ (Указ Президента України №608/2020) нещодавно було оприлюднено на сайті Президента України. Віталій Крилюк також є доктором медичних наук, завідувачем відділу державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України».

Високу нагороду Віталій Омелянович отримав за роботу «Медицина катастроф в умовах бойових дій». Ця робота була представлена Державною науковою установою «Центр інноваційних медичних технологій НАН України». У ній надано обґрунтування концептуальних підходів удосконалення організаційної та функціональної моделі, принципів та методів функціонування служби медицини катастроф в умовах ведення перманентних бойових дій на теренах Донецької та Луганської областей.

Обґрунтовано та впроваджується в діяльність Державної служби медицини катастроф нормативно-правова база щодо створення резервів сил і засобів для ліквідації медико-санітарних наслідків ведення гібридної війни та надзвичайних ситуацій (НС), порядку створення і використання резервів лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичного обладнання для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків НС. На основі аналізу національних особливостей обґрунтовано та впроваджено оновлені протоколи надання екстреної медичної допомоги, які базуються на принципах доказової медицини та орієнтовані на світові стандарти.

Впроваджуються ефективні профілактичні і реабілітаційні заходи, спрямовані на збереження фізичного та психологічного здоров’я і соціально-професійного статусу учасників АТО та ООС. Оптимізовано структуру підрозділів і формувань Державної служби медицини (мобільного госпіталю ДСНС, медичних загонів, медичних бригад постійної готовності І та ІІ черги) сучасної ДСМ, яка відповідає вимогам сьогодення, світовим стандартам та спроможна забезпечити виконання завдань за призначенням.

В умовах ведення гібридної війни удосконалені механізми військово-цивільного співробітництва в єдиній державній системі цивільного захисту, що суттєво впливає на національну безпеку та оборону України.

У результаті реалізації заходів спрямованих на оптимізацію ДСМ, за рахунок поліпшення охоплення навчанням із надання першої допомоги та підвищення рівня професіоналізму медичного персоналу, досягнуте зменшення показників смертності при наданні екстреної медичної допомоги в НС на 5-10%.

Вітаємо Віталія Омеляновича з присудженням високої нагороди. Бажаємо незгасимого оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у здійсненні задуманого та нових здобутків у роботі й наукових пошуках. Нехай Ваша енергія, багаторічний досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал і надалі служитимуть на благо університету та України!

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.