Меню Закрити

Мотивація ментора – успіх і досягнення студентів ТНМУ

Проєкту «Ментори», який уже декілька років успішно реалізовується у Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського, вдалося створити атмосферу довіри – наставники відкрито діляться думками та ідеями, що вельми підсилює результативність взаємодії з першокурсниками (менті).

Цілеспрямована й активна Ірина Щіпська, студентка четвертого курсу медичного факультету ТНМУ, менторка, що забезпечує підтримку отримання нових знань, розвитку та взаємодії студентів. Вона використовує свій досвід, щоб забезпечити необхідною та корисною інформацією першокурсників. Ірина дає можливість підопічним проговорювати свої думки й сумніви, чути іншу точку зору, підвищувати рівень усвідомленості. Більш того, студенти отримують модель можливостей для самовдосконалення та мають за приклад менторку для розвитку власних лідерських якостей.

Життєве кредо: Якщо ви хочете мати те, що ніколи не мали, вам доведеться робити те, що ніколи не робили.

Ірино, що спонукало вас стати ментором?

– Я беру участь у цьому проекті вперше, але в моєму оточенні є чимало людей, які вже були менторами. Саме від них я почула безліч позитивних вражень. Менторство – це класна можливість не лише для першокурсників, але й для студентів старших курсів. Насамперед, це нові знайомства й обмін важливою інформацією, партнерська комунікація та рух вперед. Згадуючи себе декілька років назад, я по доброму заздрю теперішнім першокурсникам, які мають можливість отримати необхідну інформацію про структуру університету та навчання в ньому. Хочеться вберегти студентів від помилок, які я колись робила на своєму шляху і поділитися досвідом, який назбирався за роки навчання. І класно відчувати, що можеш бути для когось корисним.

Чим ви ділитеся зі студентами? Що розказуєте та чого навчаєте першокурсників?

– Оскільки теперішня молодь дуже свідома й цілеспрямована, чим я приємно вражена, то, в свою чергу, я маю можливість розповісти, де можна розкрити свій потенціал і як задіяти себе в житті університету. Також стараюсь навчити їх дружелюбності та взаємодопомоги, показати на своєму прикладі, як круто бути з одногрупниками друзями й підтримкою один для одного в складних ситуаціях. Розвінчую міфи, що, навчаючись в медичному, не вистачає часу на життя поза ним. Так, це потребує більше зусиль, але все можливо.

З якими проблемами до вас звертаються студенти та чи завжди вдається їм допомогти?

– Першокурсників, як і всіх студентів, цікавить як знайти спільну мову з тим, чи іншим викладачем. Зазвичай, виникають проблеми з розумінням того, як проходить сесія і формується стипендіальний рейтинг. Відтак студенти звертаються з питаннями, наприклад, з яких джерел інформації краще підготуватись до пари та іспитів. Ну і стандартно, куди сходити і як провести вільний час в нашому місті. Завжди стараюсь доступно і детально все розповісти, тому поки що проблем з допомогою не виникало.

У якому форматі спілкуєтеся з підопічними під час карантину?

– Дуже шкода, що молоді люди не змогли відчути справжнього студентства через цю всю складну ситуацію з карантином в Україні та світі. Але ми стараємось виходити з цієї ситуації за допомогою соціальних мереж. Ще до початку навчання разом зі студентами створили бесіду в Telegram, де і спілкуємося.

Чи могли б щось порадити студентам, залученим у проєкті?

– Будьте, насамперед, собою. Станьте зі своєю групою міні-сім’єю. Старайтеся бути комунікабельними та активними, не втрачайте жодної можливості, яку дає вам університет. Сприймайте легше проблеми, які можуть трапитися з вами, адже з кожної ситуації можна почерпнути для себе щось корисне. На перше місце ставте свої знання, а не оцінки. Інколи високі бали і добрі знання, це не тотожні поняття. Вміння мудро використати набуту інформацію – ось, що важливо в житті.

Журналіст ТНМУ Соломія Гнатишин.

Світлини Ірини Щіпської.