«Від Різдва Христового до Йордану…»

Саме під таким гаслом відбувся виховний онлайн-захід на кафедрі управління та економіки фармації з технологією ліків 16 січня 2021 року під керівництвом завідувача кафедри, професора Грошового Тараса Андрійовича.

Метою цієї події було обговорення особливостей святкування таких визначних християнських, як Різдво Христове, Святого Василя і Богоявлення у різних регіонах України, зокрема, на Тернопільщині, Волині, Рівненщині, Львівщини; розширення знань студентів про українські обряди; сприяння примноженню родинних і національних традицій та виховання любові і пошани до звичаїв українського народу.

На фото відповідальна за виховну роботу кафедри доц. Покотило О.О., куратори студентських груп: доц. Равлів Ю.А.(студент ФФ-401 Коваль Андрій, Гнатко Наталія з сестричками-колядницями), ас. Дуб А.І. з донечкою Мартусею, доц. Денис А.І., доц. Пласконіс Ю.А., доц. Барна О.М. (з донечкою Соломієчкою), доц. Демчук М.Б.

Активну участь у проведенні виховного заходи взяли студенти 2, 3 і 4 курсів фармацевтичного факультету. Алещенко Олександра – студентка групи ФФ-301 (куратор – доц. Денис А.І.) презентувала присутнім «Різдвяну легенду», нагадала деякі історичні факти виникнення свята Різдва Христового та акцентувала увагу на певні протиріччя стосовно дати святкування цього величного свята. Повідала також деякі традиції і обряди, що супроводжують відзначення пам’яті святителя Василя Великого, Обрізання Ісуса Христа, яке у деяких регіонах України у світському контексті сприймають за «Старий Новий рік».

Слайд-уривок з презентації «Різдвяна легенда»студентки групи ФФ-301 Алещенко Олександри (куратор – доц. Денис А.І.).

Студентка групи ФФ-202 Оля Поліщук (куратор – доц. Демчук М.Б.) поділилася з присутніми особистими родинними традиціями святкування дня народження нашого Спасителя. Надзвичайно цікава доповідь студентки відбувалася з аудіо і відеосупроводом.

Доцентом Покотило Оленою було донесено слухачам декотрі історичні факти щодо особливостей святкування свята Богоявлення (грец. Феофанія) та нагадування основних хрещенських традицій щодо відзначення другого Святого Вечора (Голодної куті), освячення води і, звичайно, гучних щедрувань.

Доцент кафедри Денис Антоніна продекламувала стародавнє віншування, яке передалося їй мамою ще з дитинства, на злагоду, достаток і щастя у родинах: «Віншую Вас, добрі люди, нехай між Вами Господня воля буде…». Доцент кафедри Васенда Мар’яна (куратор ФФ-503) виконала одну з найвідоміших у Західній Україні колядок «Бог предвічний народився».

Виховна година була сповнена радісною, доброзичливою, невимушеною атмосферою родинного свята і щасливими гучними голосами студентів кураторських груп і рідних дітей кураторів кафедри, які завзято, з великим задоволенням віншували, колядували і щедрували.

Наталія Гнатко з двома сестричками (ФФ-401, куратор – доц. Равлів Ю.А.) виконала колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю!»;

Аня Іщенко (ФФ-202, куратор – доц. Демчук М.Б.) виступила з відомою колядою «Тиха ніч, свята ніч» і щедрівкою «Ой сивая тая зозуленька»;

Алещенко Олександра (ФФ-301, куратор – доц. Денис А.І.) заспівала щедрівку «Як по селах ми ходили»;

Студент групи ФФ-401 Андрій Коваль (куратор – доц. Равлів Ю.А.) засіяв на щастя, мир і здоров’я всіх українців.

На фото доц. Покотило О.О., доц. Равлів Ю.А., ас. Дуб А.І (з донечкою Мартусею), доц. Денис А.І., доц. Барна О.М. (з донечкою Соломієчкою), доц. Демчук М.Б., доц. Пласконіс Ю.Ю., студент Коваль Андрій (ФФ-401).

Родзинками виховного заходу стали наймолодші його учасники, які також прийняли активну участь: Христина Демчук (інструментальне виконання на фортепіано колядки «В Вифлеємі тайна явилась велика» і всесвітньо відомого твору українського композитора Миколи Леонтовича «Щедрик»), Яна Бердей (вокальне виконання коляки «Нова радість стала»), Марта Дуб (розповіла твір Дмитра Павличка «Нічний гість»), Станіслав Равлів (заколядував «Бог ся рождає»), Тимофій Пласконіс (розказав засівалку «Наказав Святий Василь засівати у заметіль»), Святослав Покотило (виконав різдвяну колядку «Нехай Ісус-мале дитя благословить Ваше життя» і розказав віншування «На темному небі зіронька сяє»), Софія Покотило (привітала всіх англомовною різдвяною песнею «We Wish You a Merry Christmas» і віншуванням «Привітайте в мирній хаті»).

На завершення святкового онлайн дійства всі присутні разом виконали відому композицію«Щедрик» і побажали одне одному щасливого і щедрого 2021 року під Божим благословенням у здоров’ї, мирі і злагоді.

Підготувала доцент кафедри УЕФ з ТЛ Покотило Олена.