У ТНМУ відзначили 150-річний ювілей від дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки. Цього року святкування відбулося на державному рівні. Викладачі кафедри української мови з вітчизняними та іноземними студентами теж вшанували пам’ять знаменитої письменниці.

Професор Анатолій Вихрущ організував поетичний конкурс «Подарунки для Лесі Українки». Понад тридцять учасників надіслали пісні, вірші, есе. Переможцями конкурсу стали Олександр Березовський, Юлія Леонтьєва (ММ-207); Віталій Курінчук (ММ-406); Віталій Дебрівський (ФФ-303);  Іванна Сінчук та Ірина Сінчук (ММ-103); Вікторія Запорожець (ММ-110). Спеціальну нагороду отримає Shahbaz Khan (IM-258).

Доцент Валентина Зевако розповіла студентам групи МТ-101 цікаві факти з біографії Лесі Українки та продемонструвала деякі сучасні інтерпретації образу видатної поетеси. Студентки Богдана Моргун, Юлія Гончарова, Аріна Іванюк, Юлія Рогоцька продекламували улюблені вірші Лесі Українки.

Викладач Надія Олійник разом із групами ІМ-255 та ІМ-238 переглянули документальний фільм «Леся Українка» і презентацію про цікаві факти з біографії і творчості. Студенти групи ІМ-238 Амаді Ентоні Ннадозі, Оїнлоє Фейве Абімбола, Пріті, Саіні Ваншіка, Стефі, Хітеш декламували вірші поетеси українською та англійською мовами.

Доцент Оксана Новіцька разом зі студентами читали вірші Лесі Українки про весну. Про цю чудову пору року можна говорити багато, але найкраще мовою поезії це зробила Леся Українка. Студентка Дебора Чібусонмна (ІМ-236) із великим задоволенням декламувала вірш «Стояла я і слухала весну…». Арян Катіяр (ІМ-251), Чідумебі Тамара (ІМ-251), Парул Катіяр (ІМ-251), Шахбаз Кхан (ІМ-258), Чімнараекене Прінцесс (ІМ-236) прочитали вірші «Давня Весна», «Знов весна і знов надії…», «Мамо, іде вже зима…».

25 лютого 2021 року для студентів групи ІМ-268 було проведено дистанційну лекцію із застосуванням мультимедійних технологій на тему: «Геніальна дочка українського народу». Доцент Ігор Гаврищак ознайомив студентів із життєвим і творчим шляхом видатної української поетеси, розповів про феномен сили духу і величі Лесі Українки, важливість її творчості для української й світової культури. Було прочитано вірші Лесі Українки українською та англійською мовами.