У ТНМУ студентів ознайомили з культурною спадщиною Рівненщини

Співробітники кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки дистанційно організували виховний захід з іноземними студентами та студентами нормативного терміну навчання кураторських груп на тему «Історія, культура, пам’ятки архітектури та видатні люди Рівненської області».

Завідувач кафедри, професор Вадзюк С.Н. представив студентів кураторських груп, які підготували цікаві презентації про історію, культуру, пам’ятки архітектури, видатних людей Рівненської області  українською та англійською мовами. Оскільки подібні зібрання відбуваються досить часто, потрібно відзначити, судячи з активної аудиторії, студентам подобається дізнаватися традиції народів, представники яких навчаються в університеті, знайомлять зі звичаями українців.

На фото проф. Вадзюк С.Н., доц.Папінко І.Я., доц .Ратинська О.М.,ас.Кащак Т.В.

Слухачів зацікавило повідомлення студентки Кіцель Олени 290-ї групи про історію виникнення міста Рівне, пам’ятки архітектури, а саме костел Св. Антонія, обласний академічний український музично-драматичний театр, краєзнавчий музей, зоопарк.

Зазначила, що  Рівне багате й видатними людьми, такими як, Леонід Макарович Кравчук, який був першим президентом незалежної України.

Аудиторію зацікавили представлені студентом Петрушко Родіоном 288-ї групи відеофакти про культурну спадщину міста Дубно, а саме костел Св. Яна Непомуки, Тараканівський форт, Синагогу.

Доповнила доповідь на тему «Стежками мальовничої  Дубенщини» студентка Климюк Ангеліна 287-ї групи. Пізнавально було слухати про Дубенський замок, його історію виникнення, також духовну спадщину міста: палац Любомирських, Луцька брама 15-16 ст, монастир кармеліток, монастир бернардинців та інші.

Бадаліс Віталій студент 287-ї групи розповідав про Рівненську область, Радивилівський район, а саме цікаві історичні та архітектурні пам’ятки (Михайлівську церкву XVII ст., церкву Св. Георгія Переможця), природні заповідники (національний історико-меморіальний заповідник та ін.), місця для туризму (урочища Гайок, Козакова Яма, Козацька Переправа).

Саме з Радивилівського району походило багато видатних людей, зокрема Григорій Чубай, Герман Жуковський, Микола Ледянко, Кац Семен Абрамович.

Цікаво, що особливими стародавніми стравами цього району були бухти – солодкі булочки, зроблені з дріжджового тіста, макаран – домашня локшина, волок – тушковані молода кропива, лобода або листки від червоного буряка, книдлі – картопляне тісто.

Заслухали доповіді Сафонік Ліана 287-ї групи про визначні місця і видатних людей Рівненської області, Сарненського району. Клесівський дендропарк, який славиться неповторними зеленими скульптурами, Юзефінський дуб, якому 1350 років, найдовша вузька залізнична гілка Європи вузьколійка «Кукушка». Дуже відомою частиною Сарненщини є «Бурштинові копальні», місця, де раніше в легальний і нелегальний спосіб добували бурштин.

З видатних людей Сарненщини були Дубровський Казимир Маркович, Ворцель Станіслав Габрієль, Ковальова Наталія  Миколаївна, Шарпак Григорій та інші.

Були заслухані цікаві презентації Жовтанюк Марії та Денищука Василя студентів 288-ї групи про Здолбунівський район Рівненської області. Донесені слухачам цікаві факти про історію міста Здолбунова. Тут знаходиться важливий залізничний вузол, багато пам’яток архітектури, а саме погруддя Степанові Бандері, меморіал пам’яті загиблим воякам УПА, музей-криївка на Гурбах, Дерманський монастир та інші.

Підготувала відповідальна за виховну роботу ас. Кащак Т.В.