Переможці регіонального відбору на здобуття Ордена та Медалі Святого Пантелеймона отримали відзнаки

Напередодні Дня медичного працівника у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т.Шевченка відбулося урочисте нагородження представників медичної галузі нашого краю. Грамоти, подяки, цінні подарунки вручили і привітали зі святом голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак, ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Михайло Корда, голова Тернопільської обласної профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Кузів.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання усіх тих медичних працівників, які більше ніколи не прийдуть до своїх пацієнтів.

За вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм почесні грамоти,  подяки, квіти та цінні подарунки отримали медичні працівники від очільників області і міста.

Володимир Труш висловив подяку медикам та зазначив, що завдяки їхнім зусиллям під час пандемії вдалося врятувати сотні життів.

«Пандемія, як ніколи показала вашу відданість праці. Ви перші стали на захист людей від вірусу. Лікарі цілодобово працювали у лікарнях. І сьогодні лише завдяки вашій праці ми можемо зустрітися у цій залі. Напередодні вашого професійного свята, прийміть вітання та слова вдячності від мене. Я щасливий, що можу сказати кожному медику області щире «дякую» за врятовані життя», – звернувся Володимир Труш.

Від себе особисто та від імені всього депутатського корпусу Тернопільської обласної ради Михайло Головко висловив слова вдячності медикам за їхній героїзм та професіоналізм. «Бути медиком – це набагато більше, ніж просто професія. Це – дійсно покликання, Господній дар і сенс життя, – зазначає очільник області. – Тернопільська обласна рада завжди підтримує, і буде підтримувати медичну галузь та кожного з вас!».

Представників медичної галузі Тернопільщини зі святом привітав ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда. Він наголосив на тому, що професорсько-викладацький склад у перші ж дні пандемії активно включився у процес подолання коронавірусної інфекції. Також було сформовано викладацький і студентський волонтерський корпуси, які готові були підсилити медичний кадровий потенціал області за першої ж потреби. Зі свого боку університет фахівцями і обладнанням підвищив ефективність обласного лабораторного центру. Михайло Михайлович також подякував лікарям, медсестрам і лаборантам за самовіддану працю під час пандемію і за врятовані людські життя.

Михайло Корда та Володимир Труш вручили відзнаки одинадцятьом медичним працівникам охорони здоров’я, які стали переможцями регіонального відбору на отримання «Ордену Святого Пантелеймона». Відзнаки отримали:

– у номінації «Найкращий лікар» – заслужений лікар України, завідувач ортопедо-травматологiчного відділення Тернопільської університетської лікарні Сергій Гаріян;

– у номінації «Новатор охорони здоров’я» – заслужений лікар України, головний лікар Тернопільської комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот;

– у номінації «Взірець служіння суспільству» – академік НАМН України, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ТНМУ Михайло Андрейчин;

– у номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я» – керівник наукового відділу ТНМУ Оксана Шевчук;

– у номінації «Найкращий медичний працівник» – голова сестринської ради, голова осередку асоціації медичних спеціалістів ТОКПЦ «Мати і дитина», заслужений працівник охорони здоров’я України, заступник голови асоціації медичних сестер в Тернопільській області Ірина Медведєва;

– у номінації «Найкращий управлінець в галузі охорони здоров’я» – заслужений лікар України, головний лікар КУТОР «Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Любомир Синоверський.

Переможцями також стали: у номінації «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» (для іноземних громадян з 2019 р.) – кардіохірург Могенс Бюгге (Швеція); у номінації «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я» – Заліщицька центральна районна лікарня.

Також були обрані переможці на здобуття відзнаки «Медаль Святого Пантелеймона», зокрема у номінації «За лікарське мистецтво» – лікар-неонатолог, викладач кафедри педіатрії №2 ТНМУ Ірина Сарапук; у номінації «За турботу та ласку до хворого» – старша медсестра відділення анестезіології інтенсивної терапії Монастириської центральної районної лікарні Тетяна Дмитрів.

Вітальні слова отримали медичні працівники від секретаря Тернопільської міської ради Ігоря Гірчака, який вручив почесні подяки міського голови та винагороди за заслуги перед містом.

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини автора.