«Скринька хоробрості» від волонтерів ТНМУ для онкохворих діток

Викладачі і студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, як ніхто, розуміють, що таке онкопатологія, а особливо якщо вона трапилася в житті дитини. Шість років тому з ініціативи викладача стоматологічного факультету Тетяни Дзецюх був започаткований благодійний проект для онкохворих діток. Однією з його складових була «Скринька хоробрості», у яку всі бажаючі клали іграшки, розмальовки, книги, медикаменти. Головна мета цієї «скриньки» – потішити маленьких пацієнтів гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні несподіваними подарунками, допомогти реалізувати чиюсь мрію, щоб у такий спосіб додати натхнення і сили для боротьби з небезпечною хворобою.

Наш університет продовжує розпочаті власні благодійні традиції. Цього року напередодні Святого Миколая, 18 грудня, уже нова зміна студентського волонтерського корпусу ТНМУ відвідала дітей гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні в рамках проекту «Скринька хоробрості». Кожна дитина мала змогу отримати омріяний подарунок, про який розповіла у своєму листі до Святого Миколая.

На зібрані кошти волонтери також купили необхідні речі для відділення і наповнили «Скриньку хоробрості» пазлами, антистресовими розмальовками, кольоровими олівцями та іншим. Загалом молодим людям вдалося зібрати 14300 гривень. Завідувачка санітарно-карантинним відділом Ірина Кулачковська передала нашим волонтерам 2500 гривень до «Скриньки хоробрості». Студенти висловлюють щиру подяку за чуйність і небайдужість усім працівникам цього відділу.

Сьогодні в гематологічному відділенні на лікуванні перебуває 7 дітей віком від 3 до 16 років.

Зазначимо, що наші волонтери попередньо з’ясували потреби діток і відділення міської дитячої лікарні. Завідувачка цього підрозділу Людмила Рудько познайомила майбутніх медиків зі своїм колективом і маленькими пацієнтами.

Медперсонал гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні, діти і їх батьки висловлюють подяку студентам ТНМУ, зокрема Ілоні Новаківській, Дарині Шандрук, Світлані Магері, Назарію Крулику, Олені Баран, Rai Saurav, Meet Vanzara, Jessica Orakpo Somtochukwu, Akshay Chauhan, Kishan Rajput, Avnish Panesar, Gurnish Panesar, Mayank Goyal, Umer Salam, а також усім, хто приєднався до акції! Координатор проекту – доцент Олена Покришко.

Приємно бачити молоду зміну, яка підтримує благодійні традиції ТНМУ і своїми вчинками примножує добро у світі. Рівно шість років тому такі ж ентузіасти започатковували цей проект. Сьогодні всі вони лікарі, викладачі і успішні люди. Біля витоків «Скриньки хоробрості» були Лілія Гарасимчук, Наргіз Джавадова, Романія Клос, Володимир Гуцул, Ірина Лиса, Юрій Вітковський, Петро Ваховський, Богдан Вербенець, Нур Алганімей (Noor Alghanimey), Ясір Альджумалі (Yasir Al-jumaly), Сара Аль-Руфае (Sara Al-Rufaie), Дональд Одіон (Donald Odion), Джулієт Кусі-Боатенг (Juliet Kusi-Boateng), Абдулхамід Гхасак Мазін Абдулхамід (Abdulhameed Ghasaq Mazin Abdulhameed). Їхня дружна команда придумала назву акції «Скринька хоробрості», розробила багато інших заходів і постійно опікувалася малими пацієнтами.

Прес-секретар Яніна Чайківська.

Світлини Авніша Панесара і учасників проекту.