Студенти і викладачі ТНМУ виготовляють окопні свічки для наших захисників

Волонтери Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського приєдналися до всеукраїнського руху «Окопні свічки», започаткованому у Харкові, і розпочали акцію «Зігрій теплом наших захисників». Спершу ініціатори оголосили збір необхідних матеріалів (бляшанки, свічки, гофрований картон). Студенти та працівники університету упродовж двох тижнів роблять окопні свічки, адже наближаються холодні дні, тому ці засоби будуть потрібні ще не один місяць. До акції приєднався і профспілковий комітет ТНМУ, завдяки якому було закуплено 30 кілограм парафіну.

Наші волонтери знайшли чайники для розігрівання воску і парафіну. Їх роздобув Назар Крулик у гуртожитку, де проживає. Кафедра громадського здоров’я та управління охороною здоров’я прийняла команду волонтерів у своїх стінах. На кафедрі мікробіології, вірусології та імунології та у дворику біологічного корпусу топлять віск і парафін, а в аудиторії ріжуть картон, наповнюють ним бляшанки.

Наші «бойові» мурашки (так назвали себе волонтери, які виготовляють свічки) дякують небайдужим тернополянам за допомогу у зборі розхідних матеріалів, зокрема Олександру Пільгуну, Юлії Селівановій. Сьогодні вже зроблено понад 400 свічок. І понад 200 відправлені на фронт, і на решту вже є запит.

Студенти відповідально ставляться до роботи, працюють навіть у вихідні дні, виготовляючи окопні свічки. Молоді люди приходять після пар і понад 4 години приділяють цій важливій справі. Згадаємо тих, хто віддає свій час Оксана Подолюх (ММ-218), Вікторія Ляхович (ММ-218), Неля Гуменюк Неля (МТ-201), Віталій Іжицький (ММ-374), Тамара Нич (ММ-220), Тетяна Шевчук (ММ-220), Назарій Крулик (ММ-373), Ліля Бережницька (ММ-615), Олександр Музичко (ММ-374), Дамір Сайдаметов (ММ-423), Еріка Лотоцька (ММ-306), Діана Шепетяк (ММ-213), Руслана Хруставка (ММ-314), Лілія Грицевич (ММ-220), Ілля Омельчук (ММ-219), Любов Замойська (ММ-316), Андрій Борох (ММ-625), Богдан Сунак (ММ-215 група), Людмила Жорняк (ММ-215 група), Анастасія Кугай (ТСС-502), Наталія Пустова (ТСС-504), Оксана Ягнич (ММ-374), Віталій Іжицький (ММ-374), Руслана Хруставка (ММ-314), Софія Берегуляк (ММ-213), Діана Шепетяк (ММ-213), Дарина Січевська (ММ-210), Дарина Кучер (ММ-220), Андрій Свіржевський (ММ-220), Марк Іванов (ММ-220).

Одна окопна свічка невеликого розміру активно горить приблизно 3 години, завдяки цьому можна закип’ятити один літр води за 24 хвилини (при температурі +/- 0 градусів, в експерименті використали бляшанку з-під кільки – 10х3 см). Її важко загасити вітром, вона не боїться вологи, легко вміщується в кишеню, може запалюватись не один раз. Це чудова річ, дешевша, ніж газові балончики і не потрібує додаткових аксесуарів. Може використовуватись як для підігріву/приготування їжі, так і для розведення вогнища з сирих (мокрих) дров, для опалення невеликих приміщень, та просто для зігрівання рук.

Ми використовуємо різні бляшанки – від котячого корму і до більших. Дуже великі бляшанки не беремо, бо вони потребують багато розхідного матеріалу.

Є постійна потреба в картоні, бляшанках і парафіні. Парафін підходить будь-який, брудний, старий, чистий, фарбований, ароматизований… так як і віск, стеарин, тощо. Картон використовуємо гофрований, 3-5-шаровий, м’який. Матеріали можна приносити в адміністративний і біологічний корпуси нашого університету.

Волонтери ТНМУ висловлюють подяку священикам, зокрема отцям Петру Порохоньку і Ігорю Драпаку за надання недопалків церковних свічок. У нас цілковите безвідходне виробництво – з гнітиків свічок робимо кульки для розпалу буржуйок.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка і Олени Покришко.