Меню Закрити

Соціальний проєкт для збереження генофонду України запровадили у ТНМУ

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського розпочав унікальний соціальний проєкт зі збереження репродуктивних клітин воїнів-захисників України. До реалізації залучені благодійна організація «Eye care for Ukraine» (США), яка стала фінансовим донором, і медичний центр «Клініка професора Стефана Хміля», де відбуватиметься практичне втілення проєкту.

Проєкт створений з метою збереження генофонду України у зв’язку з військовими діями на її території, погіршенням життя, добробуту, здоров’я українців, масовою міграцією населення, демографічною кризою.

Війна внесла корективи у кожну сім’ю, зросли ризики погіршення стану здоров’я серед чоловіків через надмірне перевантаження, травми, поранення, інфекційні захворювання, вплив токсичних речовин, погодні умови і особливості побуту – усе це впливає на їхню репродуктивну функцію, може призвести до чоловічого безпліддя або народження хворої дитини. Ця програма дасть можливість військовому залишити здоровий біологічний матеріал на зберігання, щоб у майбутньому використати його для народження здорової дитини.   

ТНМУ пропонує військовим пройти безкоштовне обстеження, безкоштовно заморозити власний біологічний матеріал (кріоконсервація) і залишити його на кріозберігання. У кріосховищі заморожений матеріал зберігатиметься у спеціальних контейнерах – дьюарах з рідким азотом за температури -196 оС у повній безпеці та без втрати властивостей і життєздатності репродуктивних клітин.     

Віримо, що цей соціальний проєкт допоможе українським сім’ям відчути радість батьківства і материнства, а також вирішуватиме надважливе державне завдання – стимулюватиме народжуваність серед українців.