Студенти ТНМУ пройшли курс «Основи медичних комунікацій» від університету Вюрцбурга (Німеччина)

У рамках проєкту «UA-MEDSAT: Сателітне навчання студентів-медиків в Україні (UA-MEDSAT: Ukraine MEDical SAtellite Teaching)», який фінансується програмою Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Україна цифрова: Забезпечення академічної успішності під час кризи (2022)», в осінньому семестрі 18 груп українських здобувачів вищої освіти 2-го курсу спеціальності «Медицина», які обрали вибіркову дисципліну «Основи медичних комунікацій», взяли участь в онлайн-навчанні з використанням платформи Microsoft Teams, яке організували наші партнери – викладачі університету Вюрцбурга (Баварія, Німеччина).

Викладачі медичного факультету Вюрцбурзького університету допомогли розширити фундаментальні комунікативні навички та закласти підвалини формування цілісної уяви про роль комунікативних і нетехнічних вмінь у підвищенні ефективності надання медичної допомоги, ефективної комунікації та ефективної командної роботи в ході надання допомоги хворим і постраждалим.

Студенти мали можливість комунікувати у мікрогрупах, проводити зібрання, наради, висловлювати власну думку, збирати анамнез, намагалися застосовувати власний мовленнєвий запас, щодо спроб повідомлення поганих новин, виступали у ролі лікаря-консультанта тощо. Чимало часу приділяли формуванню базових знань про основні принципи побудови успішного міжособистісного спілкування, не менш важливим було проходження кейсу проведення публічних виступів та комунікативних бар’єрів в процесі спілкування; формування лідерських навичок та командної взаємодії лікарів під час надання медичної допомоги тощо. Після закінчення навчання, здобувачі вищої освіти отримали відповідні сертифікати.

Раді повідомити, що нові когорти студентів зможуть пройти навчання у осінньому семестрі 2023-2024 навчального року, оскільки ТНМУ повторно отримав грант від DAAD «Universität Würzburg UA-MEDSAT: Ukraine MEDical SAtellite Teaching 2023».