Меню Закрити

Проект “SAIUP”


saiup-logo-of-l-1

Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського – один із 10 університетів України, що бере участь у проекті SAIUP – Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project (Проект сприяння академічній доброчесності в Україні). Даний проект організовується Американськими радами з міжнародної освіти за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки. (http://www.saiup.org.ua/pro-proekt/)

Метою даного проекту є підтримка ідеї доброчесності та гідних взаємин між учасниками академічного процесу навчальних закладів; пропагування практичної цінності і важливості академічної доброчесності. Термін реалізації проекту – чотири роки, що дозволяє охопити повний цикл навчання студентів бакалаврату.

Впровадження принципів академічної доброчесності в українських вищих навчальних закладах – це питання підняття якості вищої освіти, розвитку репутаційного капіталу самих ВНЗ, підвищення їхнього рейтингу, визнання дипломів університетів на європейському та світовому рівнях, підвищення конкурентоспроможності випускників цих ВНЗ. Тому важливо є донести та проінформувати університетську спільноту щодо важливості застосування та популяризації принципів академічної доброчесності в рамках навчального процесу та наукової діяльності. Якісна ж зміна системи вищої освіти сприятиме формуванню нових суспільних цінностей, носіями яких стануть випускники та студенти, а також професорсько-викладацький персонал ТДМУ.

В рамках Проекту сприяння академічні доброчесності в Україні студенти, викладачі та персонал ВНЗ отримають практичні знання та навички про основні принципи поняття «Академічна доброчесність» , а також план дій по впровадженню цих принципів в своєму ВНЗ.

Проект SAIUP повинен зіграти одну з визначальних ролей в трансформації українського суспільства – змінюючи систему вищої освіти, він одночасно змінюватиме суспільні цінності, носіями яких стануть випускники і студенти університетів.

Для досягнення поставлених цілей Американські Ради та Міністерство освіти і науки України використовуватимуть спільний досвід України, США та інших країн.

Ресурсними партнерами Проекту стали: університет Ферфілд Штату Коннектикут (Fairfield University, Connecticut), Федерація роботодавців України, Українська асоціація студентського самоврядування, експертна  компанія Pro.Mova, аналітичний центр CEDOS, Microsoft Україна, Національний університет «Києво-Могилянська академія».