У ТНМУ розпочато набір на нову спеціальність – «Менеджмент в охороні здоров’я»
У Тернопільському національному медичному університеті з 2024 року розпочато набір в магістратуру для здобуття професії менеджера охорони здоров’я. Упродовж одного року і чотирьох місяців навчання є можливість оволодіти сучасними управлінськими засобами впливу і методами досягнення поставлених цілей організації, зокрема освоїти методи та засоби збору і обробки інформації, механізми ефективного впливу на працівників, принципи, закони і закономірності організації і управління, системи контролю процесів в організації.
Навчальна програма орієнтована на підготовку висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, здатних до ефективної самостійної діяльності, з системним баченням, вмінням вирішувати стратегічні та тактичні завдань в галузі охорони здоров’я.
Детальніше про особливості професії розповіла гарант освітньої програми «Менеджмент в охороні здоров’я» – доцент кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я ТНМУ Людмила Трущенкова.

– У чому особливість нової спеціальності?
– Магістерська програма «Менеджмент в охороні здоров’я» відкриває широкі можливості для тих, хто прагне змінювати ситуацію в своїй лікарні, громаді і країні. Ця програма дає можливість отримати глибокі знання в галузі охорони здоров’я, менеджменту, управління та лідерства. Магістранти будуть вивчати сучасні стратегії управління в охороні здоров’я, методи оптимізації процесів та ресурсів, а також інноваційні підходи до покращення якості медичного обслуговування. Вони отримають не лише теоретичні знання, а й практичні навички, необхідні для ефективного управлінського рішення в галузі охорони здоров’я. Випускники цієї програми матимуть унікальні можливості для реалізації власних ідей та ініціатив в медичному менеджменті, сприяючи покращенню якості життя пацієнтів та оптимізації роботи медичних установ на всіх рівнях.
– На кого орієнтована ця програма?
– Члени управлінських команд медичних закладів усіх форм власності, а саме завідувач відділенням, старша медсестра / старший медбрат, заступник директора, директор. Здобувати освіту зі спеціальності «Менеджмент в охороні здоров’я» можуть медичні фахівці, які хочуть займати лідерські позиції, а також представники громадянського суспільства і міжнародних проєктів, які працюють в галузі охорони здоров’я. Ця навчальна програма також орієнтована на державних службовців: представників міністерства та національних агентств, місцевих органів влади, дотичних до сфери охорони здоров’я.
– Де можуть працевлаштуватися випускники спеціальності «Менеджмент в охороні здоров’я»?
- Диплом магістра зі спеціальності «Менеджмент в охороні здоров’я» дасть можливість випускникам працювати на керівних посадах медичних підприємств, установ та організацій охорони здоров’я (генеральний директор, заступник генерального директора та ін.), підрозділів в охороні здоров’я, бути менеджерами в охороні здоров’я, професіоналом з корпоративного управління, управління активами, консультантом з ефективності медичного підприємництва, фахівцем з управління проектами та програмами у галузі матеріального (нематеріального) виробництва, помічниками керівників, керівниками апарату центральних органів державної влади.
– Яким чином відбуватиметься навчання?
– Навчання розпочинається у вересні 2024 року. Магістри матимуть можливість поєднувати роботу і навчання при бажанні, оскільки є можливість здобувати рівень магістра на заочній формі. Також передбачена денна форма навчання. Для всіх форм навчання ми запрошуємо гостьових лекторів-практиків з України та з-за закордону, які мають досвід впровадження системних змін в охороні здоров’я.
– Які переваги матимуть випускники програми «Менеджмент в охороні здоров’я»?
– Здобуття нових навичок та знань з управління організаціями охорони здоров’я дасть можливість для подальшого кар’єрного зростання. Наші студенти навчаться ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення, проектувати ефективні системи управління організаціями, обґрунтовувати та управляти проектами, генерувати підприємницькі ідеї, організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті, застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні системи для вирішення задач управління організацією, демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді, взаємодіяти з людьми, впливати на їх поведінку для вирішення професійних задач, забезпечувати особистий професійний розвиток та планування власного часу, делегувати повноваження та керівництво організацією (підрозділом).
Світлина прессекретаря Яніни Чайківської.