Меню Закрити

Студенти ТНМУ взяли участь в дискусійній платформі «Спільні вектори: освітяни, студенти, практики»

6-7 лютого 2025 року у Львові відбулася дискусійна платформа «Спільні вектори: освітяни, студенти, практики», в якій взяли участь студенти шостого курсу ТНМУ Іван Луцик і Уляна Дишко. Цей захід організувала команда Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», який реалізується Швейцарським інститутом тропічного та громадського здоров’я за фінансування Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва.

Головна мета дискусійної платформи – діалог між студентством, медичними освітянами, лікарями-практиками і адміністраторами закладів охорони здоров’я для обговорення актуальних викликів медичної освіти в Україні і спільного пошуку шляхів їх подолання. До дискусії були залучені представники усіх зацікавлених сторін, що дало можливість усебічно і ґрунтовно проаналізувати стан сучасної системи підготовки майбутніх медиків, виокремити локальні недоліки, системні дефекти, поділитися прогресивними практиками і сформувати погляд на перспективи розвитку медичної освіти.

Модератором заходу був Матвій Хренов – співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC).

Також учасники мали можливість послухати лекції запрошених спікерів.

Першу лекцію презентував Андрій Рождественський – виконавчий директор Центру лідерства УКУ. У своїй доповіді про еволюцію лідерства і його новітніх моделей спікер поділився сучасним поглядом на систему лідерства характеру і чеснот, справжнього лідерства.

Наступним запрошеним доповідачем був Олег Петренко –екотоп-менеджер приватних клінік «Універсальна клініка «Оберіг», «Ісіда», «Добробут» з питань стратегічного розвитку.

У своїй лекції пан Олег розповів про те, як бути лідером, наголошуючи на важливості цілісності особистості, широти світогляду і ролі чеснот. Поєднавши це із роздумами про освітній процес, він підкреслив значимість як власне навчання (передачі знань і навичок), так і дослідництва (пошуку і створення нових знань). На думку пана Петренка, саме такі складові можуть створити умови для формування найбільш важливого і визначального явища – якісного освітнього середовища.

Студенти ТНМУ висловлюють щиру вдячність організаторам проєкту за можливість долучитися до події і наголошують, що досвід таких взаємодій є цінним для розвитку ефективної співпраці з метою вдосконалення медичної освіти в Україні .

Інформацію надала Уляна Дишко.

Авторство світлин належить Україно-швейцарському проєкту «Розвиток медичної освіти».