Активно вивчати українську мову англомовним допоможе «SpeakUkrainIAn»

Завідувач кафедри української мови ТДМУ, доцент Марія Тишковець та викладач Оксана Мисик взяли участь у презентації Національної платформи з вивчення української мови для англомовних осіб «Speak-Ukrainian». Захід, приурочений Міжнародному дню рідної мови, відбувся у Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України.

Серед запрошених були представники посольств і дипломатичних місій в Україні, освітніх установ та організацій, які зацікавлені у використанні цього продукту.

Відзначивши важливість популяризації української мови за кордоном, начальник управління публічної дипломатії МЗС Сергій Устименко повідомив, що МЗС бере на себе зобов’язання максимально розповсюдити інформацію про цей сайт та його можливості через закордонні дипломатичні представництва України.

Власним досвідом вивчення української мови на презентації поділився колишній співробітник Посольства Японії в Україні, а нині редактор японської версії сайту Укрінформу Такаші Хірано.

Сайт створено торік на замовлення Міністерства інформаційної політики України та на виконання Указу Президента про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови. Доклалася до цієї роботи Асоціація інноваційної та цифрової освіти та Академія навичок, яка вже втілювала в Україні масштабний проект з вивчення іноземних мов LingvaSkills. Презентував роботу порталу один з його розробників Віталій Зубков.

Розробники проекту пропонують для вивчення 25 найчастіше вживаних тем, майже 100 уроків для швидкого опанування української мови, що доповнить роботу викладачів української як іноземної на заняттях. Окрім цього, всі охочі вивчити українську мову як іноземну можуть знайти посилання на електронні ресурси, підручники з української мови для іноземців, мобільні додатки, які допоможуть отримати бажані знання.

Тому заохочуємо іноземних студентів нашого університету послуговуватися матеріалами презентованого сайту «Speak-Ukrainian» та активно вивчати українську мову.

Марія ТИШКОВЕЦЬ,

завідувач кафедри української мови ТДМУ