Освітньо-професійна програма “Менеджмент в охороні здоров’я”

Гарант освітньо-професійної програми “Менеджмент в охороні здоров’я”

спеціальність 073 Менеджмент галузь знань 07 “Управління та адміністрування“

Трущенкова Людмила Вікторівна,
кандидат економічних наук, доцент кафедри громадського здоров'я та управління охороною здоров'я

lyshtabalv@tdmu.edu.ua

Як гарант ОПП Трущенкова Людмила Вікторівна забезпечує належне виконання програми та відповідності її стандартам і вимогам шляхом безперервного моніторингу навчання та взаємодії зі студентами. Вдосконалення освітньої програми відбувається шляхом вивчення передового світового та вітчизняного досвіду підготовки менеджерів в охороні здоров’я, збільшенням акценту на практичну частину навчання шляхом впровадження стажувань, практичних проектів. Це допоможе студентам отримати реальний досвід і підготуватися до викликів управління медичними установами. Забезпечення інтеграції знань з різних галузей, таких як медицина, менеджмент, інформаційні технології, етика тощо допоможе студентам отримати більш цілісне розуміння системи охорони здоров'я. Запрошення викладачів-практиків, які мають досвід управління медичними установами, для викладання практичних аспектів курсів та надання студентам можливості вивчати реальні кейси. Людмила Трущенкова активно поєднує наукову, навчально-методичну та суспільну роботу. Вона є фахівцем в галузі менеджменту охорони здоров’я, громадського здоров’я. Автор понад 50 наукових і навчально-методичних публікацій, у тому числі 1 навчального посібника та монографії «Компетентність менеджерів в системі охорони здоров'я».
Метою освітньої програми є навчити здобувачів засадам і практичним аспектам управління в системі охорони здоров'я: розуміння системи охорони здоров'я, управлінські навички, стратегічне планування, якість та безпека, етика та законодавство.
Унікальність освітньої програми  полягає у навчанні управлінських навичок та знань, специфічних для сфери охорони здоров'я. Це включає в себе розуміння лікарської практики, фінансового управління в медичних установах, правових аспектів у сфері медицини, а також специфічні аспекти якісного та безпечного надання медичних послуг. Акцент на інновації – використання новітніх технологій, методів аналізу даних для покращення ефективності та результатів лікування, а також стратегічного планування для адаптації до змін в галузі охорони здоров'я. Програма надасть здобувачам можливість отримати практичний досвід у реальних медичних установах чи організаціях. Це може включати стажування, практичні проєкти або роботу над конкретними проблемами в медичних установах.
Цілі навчання: Засвоїти основні принципи та проблеми, які властиві системі охорони здоров'я, включаючи фінансовий аспект, управління ресурсами, медичну етику та регулювання, розвиток навичок ефективного управління людськими ресурсами, фінансами, інформацією та іншими аспектами, які становлять складову успішного керівництва в медичній сфері, розвитку навичок комунікації та співпраці між різними групами стейкхолдерів у системі охорони здоров'я, включаючи лікарів, адміністраторів, пацієнтів та громадські організації.