У ТДМУ відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Менеджмент надання спеціалізованої медичної допомоги при інфекціях, які передаються статевим шляхом»

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 26 листопада відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Менеджмент надання спеціалізованої медичної допомоги при інфекціях, які передаються статевим шляхом». У цьому заході взяли участь заслужений лікар України, головний дерматовенеролог МОЗ України, Президент Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів Віктор Степаненко, директор Інституту дерматології та венерології Яніна Кутасевич, керівник Східноєвропейської спілки сексуального та репродуктивного здоров’я і прав Маріус Домейка (Швеція), професор Магнус Унемо (Швеція), доктор Кай Джоерс (Естонія) та фахівці Києва, Харкова, Дніпропетровська, Рівного, Ужгорода, Вінниці, Тернополя.

????????????????????????????????????

DSC_8696

DSC_8724

DSC_8741 DSC_8751

Попередньо іноземні гості та Віктор Степаненко зустрілися з ректором ТДМУ, професором Михайлом Кордою. Під час цієї зустрічі її учасники домовилися про всебічну співпрацю в напрямку спільних наукових досліджень, можливості стажування науковців Тернопільського медуніверситету в лабораторіях Швеції та інше. Окрім того, колеги зі іноземні колеги допоможуть налагодити роботу референс-лабораторії в нашому місті з метою проведення точної діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом. Керівник ТДМУ запевнив, що університет долучиться до цього всіма можливими матеріальними і інтелектуальними ресурсами.

Під час зустрічі також було обговорено можливість організації подібної конференції у всеукраїнському масштабі наступного року на базі ТДМУ. Михайло Корда висловив цілковиту підтримку з цього приводу.

DSC_8770

DSC_8759 DSC_8762 DSC_8814

До президії конференції увійшли заслужений лікар України, головний дерматовенеролог МОЗ України, Президент Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів Віктор Степаненко, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда, головний лікар Тернопільського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру, головний дерматовенеролог департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадмністрації Олександр Хара, директор Інституту дерматології та венерології Яніна Кутасевич, керівник Східноєвропейської спілки сексуального та репродуктивного здоров’я і прав Маріус Домейка (Швеція), професор Магнус Унемо (Швеція), професор ТДМУ Світлана Галникіна, головний лаборант ДОЗ ОДА Наталія Степанчук, головний акушер-гінеколог ДОЗ ОДА Олексій Федченко.

DSC_8795

Відкрив конференцію ректор ТДМУ, професор Михайло Корда, який побажав всім присутнім плідної і цікавої роботи.

«Тема заходу важлива і актуальна, адже щорічно в Україні реєструють чотириста тисяч нових випадків захворювань, які передаються статевим шляхом. Також в нашій країні не налагоджена на належному рівні лабораторна служба, яка би точно діагностувала той чи інший штам мікроорганізмів, що викликають певні інфекції. Потрібно докласти всі зусилля, аби стандартизувати лабораторні дослідження в Україні. Ми домовилися про тісну наукову співпрацю з колегами зі Швеції, тому сподіваюся, що невдовзі з’являться публікації наших науковців в міжнародних спеціалізованих виданнях, а також буде виконано низку дисертаційних досліджень. Хочу сказати, що для становлення лабораторії в Тернополі потрібне певне обладнання, зокрема це стосується методу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі. Таке обладнання є в нашому університеті і ми можемо надати можливість користуватися ним для того, щоб з високою точністю діагностувати ті чи інші захворювання. Бажаю успіхів у вашій нелегкій роботі. Нехай ваші знання і досвід, який ви вкладаєте у лікування хворих будуть гідно оцінені», – звернувся до всіх присутніх Михайло Корда.

DSC_8797

Президент Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів Віктор Степаненко передав вітання учасникам конференції від Міністерства охорони здоров’я. Він наголосив на важливості збереження дерматовенерологічної служби в Україні і необхідність розвитку лабораторної діагностики. У своїй доповіді Віктор Степаненко детально проаналізував завдання дерматовенерологічної служби в розрізі стандартизації спеціалізованої медичної допомоги.

DSC_8898

DSC_8941

Професор Маріус Домейка  розповів про діяльність Східноєвропейської спілки сексуального та репродуктивного здоров’я і прав у поширенні європейських стандартів лікування ІПСШ. Його колега професор Магнус Унемо розглянув функції референс-лабораторії, потреби у міжнародних доказово-обгрунтованих стандартах для лабораторної діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом.

DSC_8952

Директор Інституту дерматології та венерології, професор Яніна Кутасевич представила доповідь «Про організаційні заходи щодо запобігання дерматовенерологічних захворювань в умовах надзвичайних ситуацій».

DSC_8786 DSC_8802

Цього дня було заслухано ще 10 доповідей на акутальні теми у галузі дерматовенерології. Також відбулася низка дискусій, а учасники конференції отримали сертифікати.

????????????????????????????

DSC_8865 DSC_8866 DSC_8867

Програма міжрегіональної науково-практичної конференції включає також і тренінг з питань контролю якості лабораторних досліджень для районних спеціалістів-лаборантів та лікарів-лаборантів, які відповідають за діагностику інфекцій, що передаються статевим шляхом. Цей тренінг відбудеться 27 листопада на базі Тернопільської університетської лікарні, під час якого шведським професором Маріусом Домейком буде представлено програму східноєвропейської спілки сексуального здоров’я та прав (EE SRHR Netvork program) та Національної агенції з акредитації України (НААУ).

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.