Студенти ТДМУ склали тест на обізнаність щодо ВІЛ/СНІД

Студенти другого курсу медичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 15 лютого зібралися після пар в одній з аудиторій морфологічного корпусу, щоб послухати  бесіду-лекцію, присвячену проблемам ВІЛ/СНІДУ.

Україна, на жаль, посідає одне з перших місць у Центральній та Східній Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції. Гостями студентів були волонтер Всеукраїнської громадської християнської просвітницької організації «Нова надія» Олександр Максимов і працівник Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Олег Лазар, які підготували цікавий та корисний інформаційний матеріал про ВІЛ і СНІД.

DSC_9359 DSC_9398

У першій частині зустрічі зорганізували лекцію «Перепутані слова», присвячену підміні понять «любов», «кохання», «секс». Аналізували причини моральної та духовної деградації молоді. Часто ЗМІ з низькопробними фільмами чи передачами пропагують розпусний спосіб життя. Вести себе «вільно» у всьому, не позбавляти себе задоволення та не обмежувати своїх – от що модно та актуально. Але, чи варто прислухатися до того, що лунає з усіх боків. Можливо, краще увімкнути розум, мати власну позицію та вберегти себе від необдуманих вчинків і небажаних наслідків у майбутньому.

DSC_9394 DSC_9409 DSC_9410 DSC_9411

У другій частині лекції йшлося про те, як себе захистити, про основні шляхи передачі вірусу та найпоширеніші міфи про це захворювання. Студенти брали активну участь у розмові, задавали питання й висловлювали свої думки. Сподобалася аудиторії також запропонована тематична гра та складання тесту на обізнаність щодо ВІЛ/СНІД. Юнаки та дівчата розв’язували завдання з ентузіазмом, правильно відповідаючи на запитання, що стосувалися, зокрема, шляхів передачі вірусу. Аудиторія була одностайною в тому, що ВІЛ не може передаватися через повітря, рукостискання, укуси комах, комарів. Здебільшого інфікування відбувається парентерально та статевим шляхом. А найкращий захист від хвороби – морально здоровий спосіб життя.

На завершення зустрічі присутнім роздали «Абетку самозахисту». Студенти подякували гостям за цікаве спілкування.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.