Відбулося засідання Наглядової ради ТДМУ

Засідання Наглядової ради Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулося 16 квітня цього року. Цей орган громадського контролю створено згідно зі ст. № 37 Закону України «Про вищу освіту». Наглядова рада у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про вищу освіту», «Про освіту», нормативними актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також Міністерства освіти і науки України та Положенням про Наглядову раду.

DSC_4811

Свою роботу Наглядова рада здійснює через спрямування зусиль її членів на створення умов для розв’язання перспективних завдань розвитку університету, залучення фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямків розвитку і здійснення контролю за їх використанням, ефективну взаємодію Університету з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності, налагодження співробітництва з іншими вищими навчальними закладами України та інших держав в інтересах розвитку та підвищення якості освітньої діяльності і конкурентоспроможності ТДМУ.

DSC_4635

До складу Наглядової ради Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського увійшли:

Петро Гадз – заслужений працівник сільського господарства України, голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», голова Ради обласного об’єднання «Тернопільська обласна рада сільськогосподарських підприємств», заступник голови Аграрного союзу України, депутат Тернопільської обласної ради, Герой України;

Володимир Іванишин – заслужений працівник сільського господарства України, професор, ректор Подільського державного аграрного університету, депутат Тернопільської обласної ради;

Григорій Костюк – організатор фармацевтичних виробництв, технічний директор підприємства «Фармак»;

Сергій Надал – міський голова Тернополя, керівник громадської організації «Українці допомагають українцям»;

Віктор Овчарук – голова Тернопільської обласної ради;

Іван Сміян – академік Академії вищої школи України, відмінник охорони здоров’я України, заслужений працівник вищої школи України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, член правління Асоціації педіатрів України, голова обласної організації Асоціації педіатрів України, професор, ректор ТДМУ у 1981-1997 рр.;

Петро Фомін – академік Національної академії наук України, академік Національної академії медичних наук України, заслужений дія науки і техніки України, завідувач кафедри хірургії Національного медичного університету імені О.Богомольця, професор;

Віталій Цимбалюк – академік Національної академії медичних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри нейрохірургії Національного медичного університету імені О.Богомольця, керівник відділу відновної та функціональної нейрохірургії, президент Національної академії медичних наук України, професор;

Тарас Юрик – народний депутат Верховної Ради України восьмого скликання, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда привітав членів Наглядової ради і висловив сподівання щодо подальшої тісної співпраці на благо університету.

????????????????????????????????????

«У науково-педагогічній, освітній та партнерській діяльності університету з закордонними навчальними закладами чимала роль належить Наглядовій раді. Наша спільна робота, сподіваюся, буде корисною для розвитку університету, а ваша функціональна діяльність допоможе йому досягти нових висот», – зазначив Михайло Михайлович.

DSC_4724

Михайло Корда детально ознайомив членів Наглядової ради з досягненнями університету і окреслив перспективи розвитку вищого навчального закладу у найближчі роки.

DSC_4778

DSC_4634

Ректор і проректори ТДМУ відповіли на низку запитань членів Наглядової ради.

DSC_4739

Петро Гадз відзначив, що керівництво ТДМУ обрало правильний напрям щодо впровадження ІТ-технологій в освітній галузі. Він наголосив на тому, що навчання чималої кількості студентів з інших країн в Тернопільському медуніверситеті сприяє водночас зміцненню міжнародного іміджу України, адже ці молоді люди є своєрідними послами доброї волі у своїх державах.

DSC_4648

«Упродовж 20 років мене вражає послідовність дій усіх попередніх ректорів і Вас особисто. Ви постійно розвиваєтеся і вдосконалюєтеся. Ще мене радує те, що у вашому університеті наголос робиться на здобуття студентами практичних навичок. Досвід впровадження матрикулів практичних навичок та іспиту ОСКІ вартий наслідування в інших вишах», – додав Петро Фомін.

DSC_4704

Сергій Надал озвучив низку практичних пропозицій, зокрема запросив ректора ТДМУ відвідати В’єтнам з метою налагодження співпраці, адже їхній уряд зацікавлений у навчанні в’єтнамської молоді в Тернополі. Також для міста є цікавою співпраця в напрямку проведення науково-дослідних робіт в галузі охорони здоров’я.

Після обговорення презентації діяльності ТДМУ і висловлення пропозицій члени Наглядової ради обрали головою Петра Гадза і секретарем Сергія Надала.

Нагадаємо, що строк повноважень затвердженого складу Наглядової ради становить п’ять років. Члени Наглядової ради виконують свої обов’язки на громадських засадах. Організаційною формою роботи Наглядової ради є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на рік. У засіданнях Наглядової ради з правом дорадчого голосу бере участь ректор Університету або особа, яка виконує його обов’язки.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.