Студенти ТДМУ – призери міжнародної медичної студентської конференції

Нещодавно у стінах Ягелонського університету у Кракові відбулась ХХІV Міжнародна медична студентська конференція. На конференцію прибули студенти та молоді вчені з 30 країн світу, що й відобразилось на загальній кількості учасників, яка становила близько 500 доповідачів. Тернопiльський державний медичний університет імені І.Горбачевського представили студенти III та IV курсів медичного факультету, а саме Олеся Сопель, Катерина Галей, Ігор Стецюк та Богдан Корильчук.

HXE018fFmY0

Конференція розпочала свою роботу з церемонії відкриття та  святкового концерту. Надалі робота проходила в режимі пленарного та секційних засідань. Студенти мали змогу обговорити різноманітні питання у галузях теоретичної, експериментальної, клінічної та профілактичної медицини.  Важливим нововведенням  стало обов’язкове рецензування поданих тез, що значно підвищило загальну якість заслуханих робіт, адже для активної участі у конференції обиралися лише науковці із кращими дослідженнями . Впродовж  конференції наші студенти взяли участь у навчально-практичних майстер-класах та відвідали лекції відомих вчених.

oo5WdIjsVm4

 Студенти нашого університету гідно представили свої роботи на секційних засіданнях. Студентка IV курсу Катерина Галей виступила з доповіддю «Using enterosorption in treating the chronic obstructive lung disease»( кафедра пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії; наук. Керівник – ас. Лотоцька С. В.) в секції внутрішньої медицини, здобувши при цьому I місце. В секції  фармакології, клінічної фармакології, фармації наш університет представила Олеся Сопель з науковою роботою «Pharmacological Study of Nasturtium Herb Tincture as Anti-inflammatory and Antimicrobial Remedy» (кафедра фармакогнозії з медичною ботанікою; науковий керівник – докт. фарм. наук, проф. Марчишин С.М.). Серед доповідачів вона зайняла III місце. В секції базових дисциплін  Ігор Стецюк доповів на тему «The oral and colon microbiota in patients with rheumatoid arthritis» (кафедра мiкробiологiї, вiрусологiї та iмунологiї; науковий керівник – к.м.н., ас. Кучмак О.Б.). Президія  конференції висловила думку про неабияку перспективу зроблених  ними досліджень.

kdKYo71vYS4

Конференція пройшла у дружній та щирій обстановці, доповідачі отримали сертифікати та дипломи за активну участь, а наукові праці були опубліковані у випуску найпопулярнішого медичного журналу «PRZEGLĄD LEKARSKI» заснованого у 1862 році.