Студенти ТДМУ зі спеціальності «Здоров’я людини» пройшли практику в Більче-Золотецькій обласній комунальній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації в Більче-Золотому

На початку цього року ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда уклав угоду про співпрацю з головним лікарем Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації Любомиром Синоверським (https://www.tdmu.edu.ua/2016/01/25/tdmu-pidpysav-ugodu-pro-spivpratsyu-z-bilche-zolotetskoyu-oblasnoyu-fizioterapevtychnoyu-likarneyu-reabilitatsiyi/). В рамках цієї співпраці студенти ТДМУ тепер мають можливість здобувати практичні навички з реабілітації хворих.

P1060310P1060341

P1060342

Нещодавно студенти IV курсу медичного факультету за напрямком підготовки «Здоров’я людини» пройшли виробничу практику на базі обласної комунальної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації.

P1060349 P1060357 P1060508P1060512P1060516

Майбутні випускники стажувалися на базі фізіотерапевтичного відділення вищезгаданого медичного закладу, в якому відпрацювали навички з проведення реабілітації за допомогою природних лікувальних факторів. Вони детально ознайомилися з роботою фізіотерапевтичного кабінету, в якому опанували проведення процедур гальванізації, ампліпульсотерапії, дарсонвалізації, індуктотерапії УВЧ\СВЧ-терапії, магнітотерапії, лазотерапії, в барокамері, за допомогою електротерапевтичного апарату «Seragem» та апарату для вакуумного масажу. Студенти також мали можливість практикуватися у відділені теплолікування. Тут вони самостійно здійснювали торфогрязеві, парафіно-озекеритні аплікації, гальваногрязеві процедури, рапні обгортання.

P1060530 P1060542 P1060551

У відділені водолікування за допомогою працівників закладу робили сірководневі, радонові, бішофітні, перлинні, хвойні, кисневі ванни та ванни з морською сіллю, також ознайомилися з методикою підводної скелетної тракції (тракційна терапія), підводного і ручного масажу, гідрокінезотерапії, душу «Шарко». У відділені лікувальної фізичної культури проводили групові та індивідуальні заняття для хворих з різними нозологічними захворюваннями.

Студенти індивідуально підбирали реабілітаційні програми і займалися з хворими упродовж свого стажування. Вони мали можливість ознайомитись і з історичними пам’ятками регіону.

Адміністрація університету та кафедра фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання  висловлюють щиру подяку заслуженому лікарю України, головному лікарю Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації Любомиру Синевірському за доброзичливе ставлення, теплий прийом, плідну співпрацю, розуміння та надання можливості проходження виробничої практики студентами ІV курсу медичного факультету за напрямом підготовки «Здоров’я людини». Завдяки цьому студенти вдосконалили і закріпили теоретичні знання та практичні навички.

P1060431

«Студенти ТДМУ вдячні ректору, професору Михайлу Корді за створення можливостей для студентів вдосконалюватися практично на базах Університетської лікарні, Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації та громадської організації «Сильні духом».

P1060362

P1060388

Нагадаю, що основне завдання кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання полягає в тому, щоб навчити студентів медичного факультету за напрямком підготовки «Здоров’я людини» умінню використовувати в конкретних ситуаціях знання про реабілітаційне обстеження, забезпечення процесу фізичної реабілітації, піклування про психічне, фізичне та соціальне здоров’я людини, надавати комплексну оцінку індивідуальних особливостей в процесі оздоровлення, пропагування принципів здорового способу життя серед населення, складати реабілітаційні програми при різних захворюваннях та навчити застосовувати методи та засоби фізичної реабілітації у випадках різних захворювань у хворих в клінічних і поліклінічних умовах», – зазначила завідувач кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, професор Дарія Козак.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.