ТДМУ взяв участь у засіданні «круглого» столу Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я 14 лютого організував засідання «круглого» столу «Про стан та перспективи медичної освіти в Україні», в якому взяв участь ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда.

KQ1gvVkSyDk

Головна мета заходу – обговорення питань, які потребують вирішення у системі української медичної освіти. Учасники зазначали, що без зміни парадигми базової середньої і вищої медичної освіти в Україні неможливо наблизити систему охорони здоров’я до світових стандартів та здійснити реформування системи охорони здоров’я.

Детально було розглянуто питання вітчизняної системи вищої медичної освіти, підготовки молодших спеціалістів; сучасних аспектів і перспектив розвитку вищої фармацевтичної, стоматологічної освіти, підготовки медичних кадрів для потреб Збройних Сил України; реформування системи післядипломної підготовки лікарів. Також обговорили питання підготовки менеджерів в охороні здоров’я та фахівців з громадського здоров’я, нострифікація дипломів в Україні.

1hvsthbI8xw

Ректор ТДМУ, професор Михайло Корда виступив з доповіддю «Досвід дистанційного навчання медсестер-бакалаврів, медсестер-магістрів в Тернопільському державному медичному університеті». Він детально зупинився на перспективах розвитку дистанційної освіти медсестер, а також висловив низку пропозицій щодо подальшого вдосконалення системи дистанційної освіти в медицині.

ZiOOBxwgKYs

Під час заходу констатували, що сучасна медицина стрімко розвивається в пошуках і впровадженні нових методів лікування, діагностики захворювань, новітніх інформаційних технологій. Тому програми підготовки майбутніх медиків повинні ґрунтуватися на вимогах європейських протоколів і стандартів лікування хвороб, сучасних інформаційних технологіях, передбачати можливість опанування практичних навичок роботи з сучасним лікувально-діагностичним обладнанням. У навчальний процес до- та післядипломної підготовки медичних працівників потрібно запроваджувати використання сучасних телемедичних технологій, щоб спеціалісти мали змогу навчатися і працювати в єдиному професійному європейському просторі.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець поінформувала учасників «круглого» столу про ухвалене Верховною Радою України рішення щодо проведення 22 березня 2017 року парламентських слухань «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє» та закликала усіх учасників заходу долучитися до підготовки проекту рекомендацій зазначених парламентських слухань.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.