У ТДМУ відбулася Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція «Жіноче здоров’я: імплементація сучасних протоколів у клінічну практику»

1-2 березня 2018 року на базі ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» відбулася чергова всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція «Жіноче здоров’я: імплементація сучасних протоколів у клінічну практику», яку організувала кафедра акушерства та гінекології №2 спільно з кафедрою невідкладної та екстреної медичної допомоги.

З вітальним словом виступив проректор з наукової роботи ТДМУ, професор Іван Кліщ. Він зазначив, що конференція «Жіноче здоров’я: імплементація сучасних протоколів у клінічну практику» уже стала традиційною, набула популярності та авторитету і чимраз збирає більшу кількість учасників. Іван Миколайович також ознайомив з процесами реформування охорони здоров’я на Тернопіллі. З вітальним словом виступили чл.-кор. НАМН України, професор Леонід Маркін та від імені директора управління охорони здоров’я Тернопільської обласної держадміністрації виступила Лідія Чайковська.

Жвава дискусія, найкращі доповіді з важливих проблем акушерства та гінекології, сімейної медицини, терапії, імунології, реабілітації звучали на конференції. Про результати та можливості впровадження клінічних протоколів, нові досягнення в лікуванні акушерсько-гінекологічних захворювань мали змогу послухати понад 300 учасників з різних куточків України: Київ, Львів, Чернівці, Хмельницький, Вінниця, Одеса, Івано-Франківськ, Запоріжжя і, звичайно, Тернопіль! Колеги лікарі не змогли пропустити жодної інформації від світил української науки: чл.-кор. НАМН України, проф. В.І.Медведя та Л.Б.Маркіна, професорів Михайла Макаренка, Віри Пирогової, Василя Подольського, Сергія Шурпяка, Миколи Шведа, Світлани Сміян, Алли Дубчак, Валентини Квашенко, Лариси Маланчук, Ігора Господарського, Олени Кравченко, Світлани Геряк.

У рамках конференції відбулися секційні засідання «Сучасні протоколи в акушерстві. Проблеми коморбідних станів», «Проблеми внутрішньої патології та гінекології у жінок. Новітні технології», «Дискусійні питання внутрішньої медицини та гінекології».

Останні досягнення в науці та клініці представили провідні спеціалісти своєї справи Павліна Боцюн, Олексій Селезньов, Лариса Левицька, Дмитро Коньков, Олександр Шурпяк, Ольга Булавенко, Лариса Мартинюк та інші.

З особливою цікавістю учасники форуму взяли участь у майстер-класі «Діагностика та лікувальна тактика при гематомах в акушерстві та гінекології», який провели доценти кафедри акушерства та гінекології №2 – Інна Корда та Наталія Багній.

У рамках науково-практичної конференції відбулося засідання опорних кафедр з дисциплін «Акушерство та гінекологія» і «Невідкладна та екстрена медична допомога», де піднімалися питання про оновлення типової робочої програми з цих предметів та роль симуляційного навчання в засвоєнні практичних навичок, методика викладання та очікуваний результат.