Меню Закрити

Вступна кампанія засвідчила зростаючу популярність ТДМУ серед абітурієнтів

З першого дня вступної кампанії, яка стартувала 12 липня 2018 року, абітурієнти активно подавали заяви та документи для вступу на навчання в Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського. Зареєструвавши свій електронний кабінет у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО), вступники на перший курс денної форми навчання на основі сертифікатів ЗНО оформляли заяви в електроній формі, претенденти на ліцензійні місця для навчання на основі диплома молодшого спеціаліста, – особисто.

«Приємно, що серед абітурієнтів – представники усіх областей України, а це свідчить про авторитет і зростаючу популярність нашого університету на всеукраїнському рівні.

Цьогоріч на лікарські спеціальності «Медицина» і «Стоматологія» могли вступити лише ті абітурієнти, які набрали як мінімум 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів – біології, хімії, математики або історії України. Таким чином, уже на етапі вступу майбутні медики мали довести свої здібності, високу мотивацію та спроможність стати високоосвіченим професіоналом. Мета нововведення – відібрати найкращих. І хоча про вимогу мінімального прохідного балу попередили заздалегідь, деякі абітурієнти, маючи менше 150 балів за результатами ЗНО з профільних дисциплін, все-таки надіслали заяви про вступ зі свого електронного кабінету. Після перевірки достовірності поданих даних приймальна комісія  відмовила їм у реєстрації, бо такі умови прийому», – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії Григорій Загричук.

За його словами, сільський коефіцієнт цьогоріч нараховувався випускникам, які здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл і які зареєстровані в селі не менше двох років до дня подачі заяви про вступ до вишу. Сканкопії документів, що підтверджують реєстрацію у селі (наприклад, витяг з будинкової (домової) книги чи довідка з обласного відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Державної міграційної служби з інформацією з картки реєстрації місця проживання одного з батьків) вступники завантажували в електронний кабінет. Хто з тих чи інших причин не міг створити свій електронний кабінет, бо не мав доступу до комп’ютера та інтернету, звертався до консультаційного центру допомоги абітурієнтам ТДМУ.

«Традиційно лідером за кількістю поданих заяв є медичний факультет, – розповів відповідальний секретар приймальної комісії. – Заяв для вступу на навчаня на медичному факультеті надійшло понад 2100. На другому місці – фармацевтичний факультет (1100 заяв на денну форму навчання і понад 250 заяв на заочну форму навчання). На третій позиції стоматологічний факультет. Кількість заяв, поданих вступниками на спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія» теж перевищує торішній показник, що свідчить про її зростаючу популярність».

З нового навчального року ТДМУ першим в Україні розпочне готувати парамедиків – фахівців, які самостійно або під керівництвом лікаря надаватимуть широкий спектр рятувальних медичних послуг на догоспітальному етапі й своєчасно транспортують постраждалого до лікарні.

214 абітурієнтів виявило бажання здобувати спеціальність парамедика при ліцензійному обсязі 50 місць – 25 місць державного замовлення та 25 контрактної форми навчання. Не набагато поступається за кількістю поданих заяв навчально-науковий інститут медсестринства ТДМУ.

«П’ятеро осіб здобуватимуть освіту медсестри за рахунок бюджетних коштів, – розповів Григорій Ярославович. – Для ще однієї категорії вступників, які, маючи диплом молодого спеціаліста чи бакалавра, прагнуть стати студентами ТДМУ, щоб здобути вищий освітній рівень, медичний факультет, традиційно, теж поза конкуренцією. На 2 курс за так званим нормативним або скороченим терміном навчання заяви подали 219 осіб (кількість ліцензійних місць на навчання – 60). На стоматологічний факультет – 48 заяв за наявності 39 місць. На денну форму навчання на фармацевтичному факультеті подано 18 заяв за наявності 13 місць. Для прийому зі скороченим терміном навчання на фармації подано 280 заяв (кількість місць – 120).

Від вступників на 2 курс зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» для здобуття освітнього рівня бакалавр надійшло 33 заяви, для здобуття освітнього рівня «магістр» – 8 заяв. Кількість заяв, знову ж таки, переважає кількість ліцензійних місць на навчання».

7 серпня завершився прийом документів на заочну (дистанційну) форму навчання для абітурієнтів фармацевтичного факультету та навчально-наукового інституту медсестринства. Абітурієнти, що вступали на основі сертифікатів ЗНО, електронні заяви подали до 18 години 26 липня.

З впроваджнням нових правил випускники не подають докумети особисто в паперовому вигляді, тому черг під дверима приймальної комісії не було.

«Ажіотаж спостерігався лише в перший день вступної кампанії – 12 липня, – зазначила заступник відповідального секретаря приймальної комісії, доцент кафедри клінічної імунології Юлія Данилевич.- Тоді приймальна комісія прийняла 120 заяв від абітурієнтів з дипломами молодшого спеціаліста, які зобов’язані особисто подати документи в паперовому вигляді».

1 серпня було оприлюднено рейтинговий список абітурієнтів, що вступали на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням. Абітурієнти, які побачили себе в списках рекомендованих осіб до зарахування на бюджетну форму навчання, до 18 години 6 серпня подали оригінали всіх необхідних документів. У «контрактників» оригінали документи приймають до 17 серпня, але більшість поспішила подати їх ще на початку місяця.

7 серпня відбулося засідання приймальної комісії ТДМУ щодо зарахування вступників на державну форму навчання за державним замовленням. 18 серпня під час наступного свого засідання приймальна комісія прийматиме рішення з приводу зарахування абітурієнтів, які виявили бажання здобувати медичну освіту за контрактною формою навчання.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.