Меню Закрити

Акції національної єдності до Дня української писемності і мови у ТНМУ

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства, і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Традиційно в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського з нагоди цього свята організовують низку заходів.

Під керівництвом та за активної участі завідувача кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, проф. Вадзюка С.Н., викладачі та студенти-медики 8 листопада 2019р. долучились до Всеукраїнської акції – написали радіо диктант єдності. Відрадно, що усі студенти із задоволенням взяли участь у заході, а викладачі своїм прикладом підтримали цю важливу ініціативу.

На фото проф. Вадзюк С.Н. під час написання радіо диктанту зі студентами-медиками 214 групи.

На фото проф. Вадзюк С.Н. та ас. Кащак Т.В. під час написання радіо диктанту зі студентами-медиками 214 та 219 груп.

На фото доц. Папінко І.Я. під час написання радіо диктанту зі студентами-медиками 216 групи.

На фото доц. Зятковська Н.Є. під час написання радіо диктанту зі студентами-медиками 251 групи.

Цього ж дня викладачі кафедри української мови ТНМУ також організували заходи до Дня української писемності та мови. У святкуванні взяли участь студенти медичного факультету і студенти факультету іноземних студентів.

Зі вступним вітальним словом виступив завідувач кафедри української мови, професор Анатолій Вихрущ. Анатолій Володимирович прочитав власні вірші і подарував найкращим читцям поезії власні збірки.

Ведучими свята були студенти 108 групи медичного факультету – Дмитро Ковальчук і Софія Чорнобей.

Вірші про мову читали студенти медичного факультету – Вікторія Шимончик (108 група), Софія Балюк (108 група).

Як прекрасно звучала українська поезія з уст іноземних студентів. Студенти – Панчал Танмай (240 група), Дагар Джоті (240 група), Огунмцїва Бісола (240 група), Кумар Шівам (240 група), Джангра Прах і(240 група), Фолаян Оладайо (240 група), Оєлеке Блессінг (236 група), Сінях Швета (236 група) – продемонстрували володіння українським поетичним словом.

На завершення прозвучала пісня «Черемшина» у  виконанні Мельничук Оксани – студентки 108 групи медичного факультету. Її спів зачарував викладачів, студентів та гостей кафедри української мови.