Міжнародний день рідної мови у ТНМУ

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Це те, що ми отримуємо з материнським теплом. Це те, що зачаровує нас своїм звучанням. Це те, що надихає нас. Це те, що заставляє нас посміхатися.

Нині у світі налічують майже 6000 мов, проте щомісяця у світі зникає 2 мови. Вважають, що у ХХІ столітті щонайменше 40% мов може зникнути з лінгвістичної карти світу. З метою підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було оголошено 21 лютого – Міжнародним днем рідної мови.

21 лютого 2020 року викладачі кафедри української мови Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського організували заходи з нагоди цього свята. У них взяли участь студенти медичного факультету і студенти факультету іноземних студентів.

У цей день у стінах нашого університету звучало поетичне українське слово. До святкувань долучилися студенти групи МТ-103. Крім того, студенти груп ІМ-133 та ІМ-246 представили вірші та пісні своїми рідними мовами, зокрема польською мовою, гінді, урду, пенджабі, гуджараті, йоруба, ігбо, арабською, сіпері, чві, амхарською, каннада, малаялам.

Також іноземні студенти групи ІМ-264 долучилися до вікторини про українську мову.

Шануймо і любімо рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо її велич й могутню силу, адже вона у нас – одна!

Професор Анатолій Вихрущ зі студентами групи МТ-103.

Викладач І.Я.Заліпська розповідає студентам про Міжнародний день рідної мови.

Пател Гіяніша (група ІМ-133, мова – гуджараті) розповідає вірш про тата.

Бхува Пуджа (група ІМ-133, мова – гуджараті) розповідає вірш про доньку.

 Студенти групи ІМ-246 Бахл Дівя та Арора Арун зачарували всіх своїм співом рідною мовою гінді.

Студентка Парінур Дхінса прочитала вірш пенджабською мовою.

Викладачі кафедри української мови.

Викладачі кафедри української мови разом з іноземними студентами І і ІІ курсів під час святкування Міжнародного дня рідної мови.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ 2020

У Міжнародний день рідної мови на кафедрі української мови ТНМУ звучали пісні і вірші на мовах: гінді, бенгалі, пенджабі, урду, сінгхі, гуджараті, гур, пушту, гауса, акана, ібо та ін. Студенти ґрунтовно підготувалися і із гордістю та захопленням розповідали про свою країну і рідну мову.On the International Mother Language Day songs and verses in the languages ​​of Hindi, Bengali, Punjabi, Urdu, Singhi, Gujarati, Gur, Pashto, Gausa, Akana, etc. were heard at the Department of Ukrainian Language of TNMU. The students thoroughly prepared and spoke with pride and enthusiasm about their country and their mother tongue.www.tdmu.edu.ua/2020/02/25/mizhnarodnyj-den-ridnoyi-movy-u-tnmu/

Опубліковано Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Вівторок, 25 лютого 2020 р.