Меню Закрити

Досвід навчання за кордоном в рамках програмиакадемічої мобільності викладачів та студентів Erasmus Mundus MEDEA

З 1 вересня 2014 року студентка  4 курсу медичного  факультету Тернопільського державного медичного університету імені І. Я.Горбачевського  Бобик Марія взяла участь  в рамках програми  академічої  мобільності   студентів Erasmus Mundus MEDEA в Універитеті Перуджа (Італія) –  Universita’ degli studi di Perudia.

Університет Перуджа Università degli Studi di Perugia — один із найбільших і найстаріших університетів Італії.
Заснований в 1308 році папою Климентом V. Насьогодні освітні, науково-дослідні та консалтингові заходи з різних дисциплін організовані на 16 факультетах. В університеті навчається близько 23 500 студентів, працюють 1100 викладачів і дослідників та 1000 інших співробітників.

На міжнародному рівні університет активно співпрацює з європейськими та неєвропейськими вузами, підписано  угоди з 360 вищими навчальними закладами Європейського Союзу, які мають право на участь у програмі Erasmus, і близько 90 угод про співпрацю з європейськими та позаєвропейськими університетами для розвитку спільних ініціатив в галузі наукових досліджень та освіти. Університет має Центр бібліотечних послуг  (CSB), де працює 13 бібліотек.

Університет має власний мовний центр (CLA), який проводить курси італійської мови для іноземних студентів, а також курси англійської, французької, німецької,  і забезпечений найсучаснішими засобами для вивчення мови і має штат висококваліфікованих  викладачів. Саме з цього ценру розпочалося знайомство учасників програми з Італією, де проходили 3-тижневі курси італійської мови.

Навчання розпочалося з організації «Erasmus Welcome Day», де для студентів програми  Erasmus, яких нараховувалося 534 з різних країн світу, була організована концертна програма, привітання ректора університету Франко Моріконі та вручення сертифікатів про закінчення  курсів в мовному центрі (CLA).


Актова зала Università degli Studi di Perugia

В цей день була проведена ознайомча ескурсія містом на англійській та італійській мовах.  

Італійське місто Перуджа розташоване в самому серці центральної області Умбрія. Воно відоме своєю культурою, архітектурою та фестивалями.Центральний фонтан міста

Медичний факультет університету  розташований на периферії міста Перуджа, поблизу  Лікарні ( Ospedale di Perugia S. Maria della Misrecordia).Складається з трьох корпусів:  А- адміністаративний, В- студенський,

С- професорський. На території є чудова бібліотека

Навчальний процес в університеті розпочинається з 1 жовтня. Лекційний день включає в себе три лекції тривалістю 2 години, а також 1 годину на обідню перерву. Лекції читає професор, використовуючи слайд- матеріали, проводячи дискусію з студентами. Можна сказати , що італійське навчання базується на теорії. Студенти програми Erasmus навчаються  разом з італійськими студентами, на італійській мові.

Відвідування конролюється за допомогою пластикових карточок. Для допуску до здачі екзаменів потрібно 75% відвідування.Медичний факультет. Навчальний корпус


Лекційна аудиторія


На лекції

         Практику студент може проходити лише по закінченні лекцій з даної  дисципліни, на базі лікарні.


Ospedale di Perugia S. Maria della Misrecordia


Лікарня Перуджа. Студенти з України, Німеччини та Румунії

 

Операційний блок. Практика з пластичної та ургентної хірургії


Операційна зала

Практика проходила дуже цікаво, лікарі з великим задоволенням розповідали про специфіку роботи. Студенти мали можливіть бути присутніми на загальних обходах, які проводяться кожного дня та оперативних втручаннях, а також допомагати під час амбулаторних обстежень.

         Італійські студенти з радістю допомагали освоїтися у навчальному процесі, а міжнародна студентська організація Erasmus Student Network (ESN) організовувала поїздки та різного роду зустрічі для підтримання дружньої атмосфери.


Рим. Храм Пантеон

Програма Erasmus Mundus  Medea дає великі можливості для наших студентів, дозволяє відчути себе частинкою європейської спільноти, познайомитися з культурою і традицями іншої країни.

Висловлюю щиру подяку адміністрації  університету та координаторам проекту – Лісничук Н.Є. та Олещук О.М. за неоціненний досвід, який  отримала протягом цих 6 місяців, навчаючись в Університеті Перуджі у рамках програми академічної мобільності ERASMUS MUNDUS MEDEA.