Меню Закрити

ТДМУ представив медичну галузь на «Місті професій»

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського під час заходу «Місто професій», який відбувся в рамках однойменного всеукраїнського проекту 20 вересня в парку імені Тараса Шевченка, ознайомлювали маленьких тернополян з особливістю роботи лікаря.

Misto-profesiy-15090766 Misto-profesiy-15090822

Нагадаємо, що ця програма реалізовується за підтримки дружини Президента України – Марини Порошенко. До речі, вона прибула цього дня, аби особисто відкрити захід, оглянути всі професійні станції і започаткувати акцію «Книга миру». «Місто професій» уже відбулося в Білій Церкві, Вінниці, Києві, Дніпропетровську, Черкасах, Хмельницькому і Тернополі. Загалом проведення такого заходу планується в 25 містах України.

Misto-profesiy-15095842

«Мені дуже хотілося приїхати саме до Тернополя, оскільки це місто, в якому постійно панує дух патріотизму. Саме тернополяни одними з перших були на Євромайдані, одні з перших пішли боронити Україну в зоні АТО. Діти – це майбутнє України, тому від них залежить її розвиток і процвітання. Я вірю в те, що наша країна стане сильною і квітучою», – зазначила Марина Порошенко.

Доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Роман Ляхович розповів, що силами викладачів і студентів ТДМУ було організовано дві станції, на одній з яких молодь навчала юних тернополян азам домедичної допомоги, а на іншій – давала можливість спробувати себе в ролі хірурга.

Misto-profesiy-15095862 Misto-profesiy-15095878 Misto-profesiy-15095887 Misto-profesiy-15095894 Misto-profesiy-15095896

«На станції домедичної допомоги староста гуртка нашої кафедри Богдана Перевізник разом з Денисом Кошарським вчать дітей оцінювати стан свідомості людини і робити прості реанімаційні дії. Хочу сказати, що в жовтні цього року стартує громадянська програма дефібриляції, яка вперше буде реалізована в Україні. Викладачі кафедри разом з ініціативними студентами будуть навчати всіх бажаючих домедичній допомозі з використанням електричного дефібрилятора. На нашу думку, вміння рятувати життя дасть змогу знизити кількість летальних випадків», – розповів Роман Ляхович.

Студенти ТДМУ, які брали участь в «Місті професій», є сертифікованими інструкторами Всеукраїнської ради реанімації і продовжують реалізовувати свою програму «Я можу врятувати життя». У вихідні від навчання дні вони навчають тернополян надавати першу допомогу. Також майбутні медики дбайливо показували діткам, як правильно потрібно накладати шви на розріз. Усім нашим студентам вистачило терпіння і наснаги, аби донести до малечі міста важливість професії лікаря.

«Сьогодні ми демонстрували дітям різних вікових категорій навички, якими повинен володіти лікар. Зокрема показували базові основи серцево-легеневої реанімації, тобто як правильно робити непрямий масаж серця і штучне дихання. Також демонстрували методику обстеження легень. Наші маленькі друзі мали можливість навчитися користуватися таким медичним інструментом, як фонендоскоп. Потік дітей дуже великий,  але з ними цікаво працювати, адже всі допитливі, старанні і виконавчі. А ще заряджаєшся від них позитивними емоціями і життєрадісністю», – поділилася враженнями студентка медичного факультету Богдана Перевізник.

Misto-profesiy-15095990 Misto-profesiy-15095985

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.