Меню Закрити

Студенти ТДМУ вшанували пам’ять Соломії Крушельницької

З нагоди дня народження видатної солістки світової опери і уродженки Тернопілля Соломії Крушельницької студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського нещодавно відвідали музей-садибу відомої співачки. Музей розташований в селі Біла Тернопільського району в приміщенні єдиного уцілілого після війн житлового будинку з маєтку Крушельницьких.

DSC_7025

В основу експозиції лягли фотографії, особисті документи співачки, афіші, програми, запрошення, листи, рукописи спогадів сучасників, сценічні прикраси, одяг, предмети побуту та меблі, твори музики, образотворчого мистецтва та літератури, присвячені Соломії Крушельницькій.

DSC_7053 DSC_7037 DSC_7043

Експозиція музею розпочинається цитатою з листа Соломії до відомого українського письменника і громадського діяча Михайла Павлика: «Питаєте, звідки я родом?.. Я родилася на Поділлі, підростала в Тисові коло Болехова, а доростала таки на Поділлі, в Білій, коло Тернополя», – написала вона 23 лютого 1894 року.

DSC_7095

Потрібно сказати, що Соломія Крушельницька досить шанована в Віареджо (Італія), де вона жила. Сьогодні у цьому місті діє товариство, назване на її честь, організовуються численні конференції.

Студентів ТДМУ ще довго грітимуть приємні спогади від відання музею, а історія життя Соломії вселятиме надію у власні сили.

Цю подорож у славне минуле нашого краю організувала Галина Габор, яка в Центрі виховної роботи і культурного розвитку нашого університету відповідає за культурно-мистецьку роботу.

Прес-служба тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.