Меню Закрити

ТДМУ розширює співпрацю з науковцями Польщі

На запрошення адміністрації Інституту медицини села в Любліні делегація ТДМУ у складі ректора, професора Михайла Корди, проректорів професора Степана Запорожана, професора Івана Кліща та доцента кафедри педіатрії навчально-наукового інституту післядипломної освіти Ігоря Рогальського  4-5 квітня перебувала у Польщі з робочим візитом. Поїздка була насичена цікавими зустрічами і пропозиціями до співпраці. Найперше делегація ознайомилася з роботою новоствореного центру променевої діагностики і терапії у місті Замостя. Директор центру Барбара Нізіо (Barbara Nizio) продемонструвала можливості закладу, а також запросила ректора, професора Михайла Корду і спеціалістів-онкологів на його відкриття 22 квітня.

IMG_0127

Водночас було домовлено про можливість стажування викладачів ТДМУ і практичних лікарів, які працюють в галузі променевої діагностики і терапії.

Після цього делегація університету відвідала Інститут медицини села в Любліні. Цей заклад є унікальним, позаяк спеціалізується на проведенні наукових досліджень і наданні медичної допомоги жителям сільської місцевості, що актуально і у нашому регіоні.

IMG_0193

Під час переговорів з директором Інституту, професором Івоною Бояр (Iwona Bojar), в яких брав участь також голова Наукової ради Інституту, професор Альфред Овоц (Alfred Owoc) та віце-президент Академії наук Польщі Станіслав Чучвар (Stanislaw J. Czuczwar), було домовлено про участь науковців нашого університету у спільних проектах з проблем бореліозу, дослідження токсичності наночастинок та їх комбінацій з іншими ксенобіотиками, зокрема пестицидами. Особливу увагу було приділено можливим спільним науковим проектам з відділом медичної біології, який займається дослідженнями біологічної активності синтетичних речовин і засобів природного походження на клітинних культурах, що планується робити і у нашому університеті.

Також у Центрі онкології Любліна ознайомилися з сучасними методами діагностики і лікування онкологічних хворих. Відвідали відділення клінічної онкології, відділення патології, клініко-діагностичну лабораторію, відділення хірургічної онкології, відділення променевої терапії і брахітерапії.

3

З адміністрацією закладу, зокрема заступником директора Центру Даріушем Цівіньскі (Dariusz Ciwiński) було домовлено про можливість стажування наших викладачів і оволодіння сучасними методами  діагностики і лікування онкологічних хворих.

Дуже плідною була зустріч з маршалком Люблінського воєводства Аркадіушем Братковскі (Arkadiusz Bratkowski). У рамках прикордонної співпраці польська сторона запропонувала низку проектів в галузі охорони здоров’я, які будуть детальніше обговорені під час візиту маршалка до Тернополя на запрошення ректора Михайла Корди.

4

5

Під час розмови з Генеральним консулом України в Любліні Василем Павлюком, а також почесним консулом України в Хелмі Станіславом Адамяком (Stanisław Adamiak) досягли домовленості про сприяння громадянам Польщі, які бажають навчатися у ТДМУ, в отриманні віз.

Душевною була зустріч з Архієпископом Люблінсько-Хелмської дієцезії Польської православної церкви, владикою Абелєм. Він розказав про історичні аспекти і стан православ’я в Польщі,  допомогу жителям Луганської і Донецької областей, які потерпають від війни.

6

Наступний день делегація провела у Варшаві. Зокрема з керівником мережі лабораторій “ALAB Laboratoria” Богуславом Ґнатовскі (Bogusław Gnatowski) обговорили можливість співпраці стосовно створення відділення цієї лабораторної мережі у Тернополі, що дуже важливо, зважаючи на 25-річний досвід роботи цієї потужної лабораторної мережі, яка спеціалізується на комплексному обладнанні лабораторних приміщень в лабораторіях біотехнології, молекулярної біології, а також фізико-хімічних, мікробіологічних і клініко-діагностичних. Фірма має великі можливості забезпечення лабораторій меблями, реагентами іншим обладнанням і пропонує повний спектр послуг в цій галузі –  від проектування до оснащення лабораторій «під ключ». Досягнуто домовленості про візит Богуслава Ґнатовскі в університеті  для детальнішого обговорення можливої співпраці.

7

8

9

Можливість спільних проектів з кафедрою гігієни та екології ТДМУ обговорювалася під час зустрічі з Головним санітарним інспектором Польщі  Мареком Пособкевічем (Marek Posobkiewicz) та його заступником Ґжеґожем Гудзіком (Grzegorz Hudzik).

10

Делегація ТДМУ також відвідала авіаційний центр медичного рятівництва  (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe). Директор центру, доктор медицини Роберт Ґаленжковскі (Robert Gałązkowski) поділився своїми намірами створити відповідні центри у трьох областях Західної України – Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській, а також попросив сприяння університету у розв’язанні тих проблем, з якими він зіткнувся під час реалізації цього проекту. Ректор університету, професор Михайло Корда пообіцяв сприяння зі свого боку як в комунікації з відповідними органами влади міста та області, так і виділенні площадки для проведення тренувань, а також запросив Роберта Ґаленжковскі і його колег на конференцію, яка відбудеться на базі тренувального центру НОК «Червона калина». Була також досягнута домовленість щодо проведення тренінгів спеціалістів з медичного рятівництва у Польщі.

11

12

Найбільше вразила сучасна педіатрична клініка у Варшаві, яка водночас є навчальною базою Варшавського медичного університету. Це модерний лікувальний заклад, оснащений найновішим обладнанням і найсучаснішими технологіями діагностики і лікування.

13 14

У стінах цього закладу відбулась розмова з заступником Міністра охорони здоров’я Польщі Ярославом Пінкасом (Jarosław Pinkas), проректором Варшавського медичного університету, який водночас є керівником відділу пульмонології і алергології цієї клініки, професором Мареком Кулюсом (Marek Kulus), а також директором клініки Робертом Томашем Кравчиком (Robert Tomasz Krawczyk). Обговорювались різні аспекти можливої співпраці з Варшавським медичним університетом в рамках обміну студентами, виконання спільних наукових проектів. Досягнуто домовленість з дирекцією клініки щодо стажування викладачів університету і практичних педіатрів.

Візит делегації ТДМУ відбувся за кошти приймаючої сторони.

15

16

Інформацію подав проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.