Меню Закрити

Представники ТДМУ стажувалися на навчальних базах медсестринської школи Саскачеванської Політехніки (м. Саскатун, Саскачеван, Канада)

З 6 травня до 6 червня 2016 року доцент кафедри акушерства та гінекології № 2 Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Наталія Петренко та студенти першого курсу бакалаврату медсестринства Вікторія Павлюк та Уляна Пижик проходили стажування за програмою міжнародного обміну на базі медсестринської школи Саскачеванської Політехніки, м.Саскатун, Саскачеван, Канада (Saskatchewan Polytechnic, Saskatoon, Canada).

1

Саскачеванська політехніка

2

Пижик Уляна та Павлюк Вікторія в Саскачеванській політехніці

Програма візиту була дуже насичена та дала можливість ознайомитися з організацією систем охорони здоров’я провінції Саскачеван, організацією навчання в медсестринській школі Саскачеванської політехніки, роботою деяких медичних та медико-соціальних закладів. Вона включала відвідування занять з різних предметів, роботу в симуляційному центрі, зустрічі з викладачами програм, візити до лікувальних закладів.

Під час зустрічі директор медсестринської школи д-р Ніса Дік познайомила з медсестринськими програмами, особливостями навчання студентів, також було обговорено можливості подальшої співпраці.

3

Делегація ТДМУ з Нісою Дік (Netha Dyck), директором медсестринської школи Саскачеванської політехніки (здіва направо: Н. Петренко, В. Павлюк, Ніса Дік, У. Пижик)

4

Делегація ТДМУ з Нісою Дік (Netha Dyck), директором медсестринської школи Саскачеванської політехніки (Dean School of Nursing) та з Рені Ловен (Reny Loewen), координатором міжнародних програм (Saskatchewan Polytechnic)

Вражаючим було знайомство з симуляційними центрами в Саскачеванській політехніці та університеті Саскачевану. Під час зустрічі з керівниками цих центрів Емілі Гардер та Деборою Брі було обговорено особливості організації симуляціного центру. Ми мали змогу ознайомитися з наявними манекенами, крім того, мали унікальну нагоду відпрацювати практичні навички з ведення пологів, надання невідкладної допомоги при післяпологових кровотечах та проведенні серцево-легеневої реанімації.

6

Наталія Петренко з Деборою Брі (Debbie Briere), керівником симуляційного центру Саскачеванського університету (Clinical Learning Resource Centre, University of Saskatchewan)

7

Кімната симуляційцного центру (Saskatchewan Polytechnic)

 8

Симуляційний центр, кімната з відео реєстрацією (Saskatchewan Polytechnic)

9

Відпрацювання навичок по веденню пологів

10

Відпрацювання навичок із зупинки післяпологової кровотечі

11

Відпрацювання студентами практичних навичок з серцево-легеневої реанімації

Метою візиту також було вивчення особливостей викладання громадського медсестринства, акушерства та гінекології, фармакології. Клініки громадського здоров’я широко поширені в Канаді. Під час стажування була нагода працювати в 3 клініках громадського здоров’я, які мають досить різний характер діяльності. Це і робота з соціально незахищеними верствами населення, з одинокими жінками з дітьми, які мають проблеми з житлом,
з людьми літнього віку.

На усіх практичних заняттях студенти працювали пліч-о-пліч з канадськими студентами, брали безпосередню участь у виконанні практичних завдань з оцінки факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, факторів ризику порушення стану здоров’я, у розробці інформаційно-освітніх заходів з їх профілактики, а також у роботі клініки по профілактиці травм, пов’язаних з падінням.

13

На урочинах, присвячених започаткуванню будівництва житла для самотніх жінок з дітьми (Робота в клініці громадського здоров’я Habitat for Humanity)

14

Заняття з громадського медсестринства
Робота в клініці громадського здоров’я Luther Height під час dog therapy

15

На практичному занятті з громадського медсестринства – підготовка наочного стенду для літніх людей (Робота в клініці громадського здоров’я Luther Height)

16

Практичне втілення теоретичних знань – робота в клініці по профілактиці травм пов’язаних з падінням (Fall Prevention Clinic)

17

Делегація ТДМУ з Мішель Павлов (Michel Pavloff) після лекції з фармакології

18

Делегація ТДМУ з Джен Лойд-Восен (Jan Lloyd-Vossen) після лекції з неврології

19

На практичному занятті з фармакології

20

На практичному занятті з фармакології

На прохання викладачів була доповідь про організацію системи охорони здоров’я в Україні та особливості навчання медичних сестер–бакалаврів в Тернопільському державному медичному університеті.

21

Доц. Петренко Н.В. під час презентації м. Тернопіль та  Тернопільського державного медичного університету в Саскачеванській політехніці

Під час стажування ми мали нагоду відвідати лікувальні заклади в містах Саскатун та Реджайна. На практичному занятті побували в урологічному відділенні багатопрофільної лікарні святого Павла, акушерських комплексах університетської лікарні Саскачевану та багатопрофільної лікарні м. Реджайна.

22

З Крістін Хелт (Kristine Helt) в урологічному відділ лікарні святого Павла (St. Paul’s Hospital)

23

Оглядовий кабінет приймального відділення  (Biggar Hospital)

24

Розхідний матеріал та медикаменти (Biggar Hospital)

26

Робоче місце медсестри (Biggar Hospital)

27

Акушерський комплекс університетської лікарні Саскачевану (Maternal & Newborn Care Unit, Royal University Hospital, Saskatchewan)

28

Електронна реєстрація пацієнтів (Regina General Hospital)
29 30

Пологовий зал (Regina General Hospital)

31

Відділ інтенсивної терапії новонароджених (Regina General Hospital)

Канада займає одне з перших місць у світових рейтингах за тривалістю життя, що відповідно вимагає створення належних умов для догляду за людьми похилого віку. Під час стажування мали можливість відвідати будинок святого Джозефа для людей, які  потребують догляду, а також католицький будинок для людей похилого віку.

32

Кімната в будинку святого Джозефа для літніх людей, які потребують стороннього догляду (Ukrainian Sisters Of St. Joseph, Saskatoon)

33

Кімната в будинку святого Джозефа для літніх людей, які потребують стороннього догляду (Ukrainian Sisters Of St. Joseph, Saskatoon)

34

Ліфт-підйомник та ванна для купання для людей з обмеженими можливостями в будинку святого Джозефа для літніх людей, які потребують стороннього догляду, ((Ukrainian Sisters Of St. Joseph, Saskatoon)

35

Стаціонарний підйомний пристрій в палаті інтенсивного спостереження в будинку святого Джозефа для літніх людей, які потребують стороннього догляду (Ukrainian Sisters Of St. Joseph, Saskatoon)

36

Будинок святого Джозефа для літніх людей, які потребують стороннього догляду (Ukrainian Sisters Of St. Joseph, Saskatoon)

37

Їдальня в будинку святого Джозефа для літніх людей, які потребують стороннього догляду (Ukrainian Sisters Of St. Joseph, Saskatoon)

Під час зустрічі з керівниками та сестрами обговорили чимало питань, що стосуються організації роботи таких будинків, та роль медичної сестри при догляді за людьми похилого віку.

39

Обговорення роботи будинку для людей похилого віку, які потребують стороннього догляду, (Emmanuel Care,  Catholic Health Organization).

Графік роботи був дуже напруженим, проте була можливість відвідати музей західного розвитку (Saskatchewan Western Development Museum), український музей, склодувну майстерню, столицю провінції – місто Реджайна.

40

Кімната лікаря-стоматолога (Saskatchewan Western Development Museum)

41

Аптека (Saskatchewan Western Development Museum)

Український Музей Канади покликаний показати привабливість української культури в Саскатуні, в ньому представлені текстиль, інструменти, музичні інструменти і одяг.

42

В українському музеї (Ukrainian Museum of Canada, Saskatoon)

43

В українському музеї, (Ukrainian Museum of Canada, Saskatoon)

Саскачеван обґрунтовано називають землею живого неба.

44

45

46

Матеріал надано доцентом кафедри акушерства та гінекології № 2  Наталією Петренко.