Меню Закрити

У ТДМУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Особливості надання медичної допомоги пораненим на етапах медичної евакуації»

Всеукраїнська науково-практична конференція «Особливості надання медичної допомоги пораненим на етапах медичної евакуації» відбулася нещодавно на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

DSC_0087

DSC_0208

Від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан.

DSC_0441

«Тематику і актуальність нинішньої конференції, на жаль, продиктували події в Україні. Під час Революції гідності медики допомагали постраждалим учасникам Майдану, а з початком бойових дій на Сході України військові лікарі надають і продовжують надавати медичну допомогу пораненим бійцям. Нинішня науково-практична конференція – це  можливість поділитися отриманими навичками і набутим досвідом. Завжди актуальним є прислів’я: хочеш жити в мирі – готуйся до війни. Щоб професійно діяти в умовах військової агресії – потрібна відповідна підготовка і участь в практичних семінарах з надання медичної допомоги пораненим в зоні АТО. У ТДМУ є досвід проведення таких заходів. Адже наш університет – один з небагатьох медичних вишів в Україні, що зберіг військову кафедру і створив навчально-тренувальний центр підготовки офіцерів медичної служби запасу.  Придбано нове обладнання на суму більше півтора мільйона гривень і, зокрема, симуляційні тренажери для навчання студентів і відпрацювання  ними практичних навичок», – зазначив проректор.

DSC_0044 DSC_0049 DSC_0068 DSC_0091

Степан Запорожан побажав учасникам форуму плідної праці та цікавих дискусій, зазначивши, що є пропозиція зробити таку конференцію традиційною. І запросив до слова доцента кафедри дитячих хвороб Тамару Воронцову, яка не раз побувала на Сході України з гуманітарною місією.

DSC_0085

Привітавши присутніх, Тамара Олександрівна поділилася досвідом організації  волонтерської допомоги нашим бійцям, які нині перебувають на блокпостах і окопах в зоні АТО,

«Мої однокурсники, колишні працівники ТДМУ, які тепер живуть і працюють в Канаді, організували регулярні передачі медичного обладнання з Канади до Тернополя. Ми ж передаємо його нашим захисникам на Схід. Трапляється й самій відвозити вантаж на передову. Зараз зібрали нову партію медичного обладнання. Йдетьсяпро різні запчастини для апаратів штучного дихання, штучного кровообігу, кисневі трубки, катетери… Загалом в переліку майже 70 різних найменувань. Сьогодні все це ми передаємо Львівському військовому госпіталю, де лікуються поранені бійці», – поділилася Тамара Олександрівна.

Вона також розповіла про родину Бойчуків та інших представників української діаспори в Канаді, які активно підтримують Україну в її протистоянні російській агресії. «Наші краяни повідомляють про ще два контейнери з медичним обладнанням та лікарськими засобами, які вони зібрали для зони АТО і які незабаром надійдуть, – продовжила пані Тамара. – Ми передамо все медичним бригадам, медпунктам, які працюють безпосередньо на передовій чи близьким до передової госпіталям. Таким чином гуманітарний вантаж дійде до адресата».

DSC_0460

Про здобутки і перспективи підготовки офіцерів медичної служби запасу в ТДМУ учасникам конференції розповів завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, професор Арсен Гудима.

бадюк

«Основи організації підготовки офіцерів запасу медичної служби в Україні з урахуванням реалій антитерористичної операції» – такою була тема виступу начальника кафедри організації  медичного забезпечення Збройних сил Української військово-медичної академії, професора  Михайла Бадюка.

середа

Доцент кафедри організації медичного забезпечення Збройних сил Української військово-медичної академії Ірина Середа в своїй доповіді дала характеристику санітарним втратам, зупинившись на головному – як знизити ці втрати в умовах сучасної гібридної війни.

DSC_0166

Заступник начальника кафедри організації медичного забезпечення Збройних сил Української військово-медичної академії Володимир Козачок свій виступ присвятив особливостям організації медичної допомоги на етапах евакуації в зоні АТО.

DSC_0243

Директор інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Шупика, професор Олег Шекера наголосив на проблемах медичного забезпечення сил АТО крізь призму досвіду організації надання медичної допомоги військовослужбовцям в НАТО та в афганській війні.

DSC_0263 DSC_0266

Досвідом роботи полкового фельдшера в зоні АТО поділився медик  полку спеціального призначення  «Дніпро – 1» Сергій Тихонов, а інструктор спецназу «GROM» (Республіка Польща) Павел Яблонський розповів про досвід надання медичної допомоги за протоколом ТССС підрозділів польського спецназу в миротворчих місіях в Іраці та Афганістані.

DSC_0247 DSC_0257

Загалом на трьох пленарних засіданнях учасники конференції заслухали понад двадцять виступів про особливості надання медичної допомоги пораненим на етапах медичної евакуації, а також доповіді, присвячені впровадженню в навчальний процес нової дисципліни «Медична допомога пораненим на догоспітальному етапі». Партнер конференції – компанія «Medline», яка є постачальником військового і цивільного медичного обладнання, презентувала обладнання для симуляційного навчання з надання допомоги в умовах бойових дій. Кафедра медицини катастроф  та військової медицини ТДМУ спільно з кафедрою організації медичного забезпечення Збройних сил Української військово-медичної академії організували тактичні навчання та демонстрацію розгорнутого військово-медичного підрозділу для медичного забезпечення військовослужбовців у зоні АТО.

DSC_0299 DSC_0322 DSC_0344 DSC_0349 DSC_0351 DSC_0359 DSC_0368 DSC_0726 DSC_0760 DSC_0871 DSC_9938 DSC_9978 DSC_9994

На завершення учасники форуму підбили підсумки роботи та затвердили  рішення конференції.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.