Меню Закрити

Оновлена бібліотека ТДМУ готова до нового навчального року

Упродовж останнього часу бібліотека Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського зазнала значних змін. Завершено ремонтні роботи на першому та другому поверхах книгозбірні. Першими нові умови роботи в бібліотеці оцінили члени вченої ради, засідання якої відбулося 22 червня в оновленій читальній залі.

DSC_2718 DSC_2724

Отже, читальна зала для викладачів, аспірантів та студентів тепер розташована на другому поверсі і розділена на декілька функціональних зон. Тут є зона для роботи з документами, інтернет-клас на 12 робочих місць, сектор періодичних видань, місце для проведення конференцій, зустрічей, презентацій тощо. Приміщення облаштовано зручними та функціональними меблями. Особливої уваги заслуговують спеціальні стелажі для зберігання та демонстрації періодичних видань. Вони складаються з відділень, у яких зберігаються періодичні видання. Дверцята кожної скриньки є одночасно експозиційною поверхнею для періодичних видань. Завдяки таким стелажам користувачі мають можливість самостійно ознайомлюватись з переліком періодичних видань, наявних у бібліотеці, добирати потрібну для роботи періодику. Прикрасили зал і виставкові стелажі.

DSC_2726

DSC_2743 DSC_2759 DSC_2762

Також облаштовано автоматизовані робочі місця для бібліотекарів. Завдяки запровадженню АБІС ІРБІС та штрихкодування документів книговидача в читальній залі відтепер здійснюється в автоматизованому режимі.

DSC_2728 DSC_2707

На першому поверсі бібліотеки організовано зал каталогів та картотек. Тут користувачі можуть отримати довідку про наявність того чи іншого видання у бібліотеці, здійснивши пошук в електронному чи традиційному (папереровому) каталозі. Для зручності пошуку в електронному каталозі в каталожній залі встановлено спеціальні пошукові термінали. Для того, щоб користувачі у разі потреби могли отримати кваліфіковану допомогу щодо пошуку в бібліотечних каталогах, у залі  постійно працює черговий бібліограф.

У зоні відпочинку розташовано зручні дивани, крісла і журнальні столики. Тут відвідувачі бібліотеки можуть погортати газету чи журнал, почитати книгу тощо.

DSC_2820

Зроблено ремонт у туалетах на першому поверсі. Окрім того, розпочато переоблаштування приміщень книгосховищ.

Для зручності роботи користувачів здійснено перепідключення головного корпусу бібліотеки до мережі Інтернет (замінено виту пару, через яку здійснюється підключення на оптоволоконний кабель), перепрокладено внутрішню мережу бібліотеки, з метою її оптимізації та покращення роботи комп’ютерної техніки. Запроваджено Wi-Fi доступ до мережі Інтернет.

DSC_2711 DSC_2710

Оновлено комп’ютерний парк бібліотеки. Триває встановлення мультимедійного обладнання в читальній залі, збільшено кількість автоматизованих робочих місць для користувачів та працівників бібліотеки.

У роботу бібліотеки впроваджується автоматизована інформаційно-бібліотечна система, яка сприяє якіснішому та швидшому задоволенню потреб користувачів, забезпечує якісний доступ до електронних каталогів, інших бібліографічних баз даних. Встановлення системи ІРБІС-64 дало можливість здійснювати автоматизовану книговидачу, покращити контроль за рухом бібліотечного фонду тощо.

За допомогою системи ІРБІС 64 у бібліотеці створені та підтримуються 6 баз даних:

  • Каталог книг бібліотеки ТДМУ (формується з 2015 р.);
  • Каталог дисертацій, авторефератів дисертацій, магістерських робіт (формується з 2016 р.);
  • Предметний каталог статей з фахових періодичних видань (формується з 2015 р.);
  • Систематична картотека статей з періодичних видань (формується з 2016 р.);
  • Краєзнавча картотека (формується з 2016 р.);
  • Картотека праць викладачів ТДМУ (формується з 2015 р.).

З метою більш повного задоволення  інформаційних потреб користувачів у 2016 році бібліотека ТДМУ стала учасником Корпорації медичних бібліотек України. Це дозволило отримувати інформацію про зміст 317 медичних журналів (217 українських та 100 зарубіжних), більш повно та якісно поповнювати предметний каталог, замовляти для користувачів скан-копії статей із журналів, які не передплачує університетська книгозбірня.

DSC_2824 DSC_2827

Для поповнення та оновлення бібліотечного фонду в квітні 2016 року було оголошено відкриті конкурсні торги (тендер) з закупівлі підручників для бібліотеки. Торги відбулися 30 травня 2016 року. За їх результатами бібліотечний фонд поповнить 4 130 примірників підручників 83-х назв українською та англійською мовами на суму понад 1 млн. грн. Це значно покращить показник книгозабезпення студентів навчальними виданнями.

З метою популяризації бібліотечних фондів та задоволення інформаційних потреб користувачів у бібліотеці ТДМУ організовуються книжкові виставки, проводяться дні інформації (передостання п’ятниця кожного місяця), дні кафедри, зустрічі, презентації, навчальні курси тощо, створюються бюлетені нових надходжень, віртуальні виставки на сайті університету, підтримуються бібліотечний сайт та блог, публікуються дописи в університетській газеті «Медична академія».

Бібліотека ТДМУ працює:

  • під час навчального року щоденно з 9.30 до 21.00;
  • під час літніх канікул: понеділок – п’ятниця з 10.30 до 00, вихідні дні – субота, неділя.

Ласкаво просимо до бібліотеки!

Директор бібліотеки Олена Проців.